• Tuchovia II Tuchów - Dunajec Mikołajowice

Pierwsza porażka w Lidze Młodzików

• autor: KoszyceWielkie, 2017-09-21 11:47

II liga młodzików Tarnów VI kolejka 19.09.2017

LUKS Skrzyszów - KS Koszyce Wielkie 2:1 (1:1)

Bramki: Skrzyszów 25'40' - M. Radliński 10'

W składzie KS Koszyce Wielkie grali:
P. Chrapusta - N. Banach, D. Siuta, K. Stańczyk, M. Radliński, K. Zdeb, H. Dulęba, K. Wzorek, O. Curyło, M. Nytko, H. Kłósek, M. Radny, W. Czabański, P. Słowik

"Niestety doznaliśmy pierwszej porażki w Lidze Młodzików, chociaż wcale tak nie musiało być. Wiedzieliśmy przed meczem ze Skrzyszowem, że będzie to jeden z trudniejszym meczy mistrzowskich jesienią. Na mecz wyszliśmy nastawieni bojowo, pewni w defensywie i z polotem oraz fantazją z przodu, po 10 minutach prowadziliśmy po pewnym wykonaniu rzutu karnego przez Mikołaja. Następnie rywal zaczął sobie poczynać lepiej i to do niego należała druga część pierwszej połowy, szczęścia szukał w zagraniach prostopadłych czy to ziemią czy górą za plecy obrońców i jedna z takich akcji przyniosła im wyrównanie. W drugiej połowie wyszliśmy na rywala jak na finał mistrzostw świata, ze sportową agresją i pazurem jednocześnie próbując wykorzystać swoje walory ofensywne, z pewnością można stwierdzić, że druga połowa należała do nas, rywal oczywiście także próbował tego co w pierwszej połowie, jednak to my dominowaliśmy. Chcąc wygrywać takie mecze nie możemy niestety tracić takich bramek jak ta druga, po naszym prostym błędzie, inaczej byśmy się czuli gdyby rywal podobnie jak w pierwszej połowie zagrał ładną prostopadłą piłkę albo nas rozklepał. Do ostatnich sekund walczyliśmy choćby o punkt, niestety nie udało się, w ofensywie na pewno nie możemy próbować wejść z każdą piłką do bramki, należy szukać uderzeń zza pola karnego, kolejna rzecz to wykończenie, mimo pracy nad tym elementem na treningach. Podsumowując zagraliśmy bardzo dobry mecz, który mógł się skończyć naszym zwycięstwem, remisem czy przegraną, niestety dla nas skończył się nie zbyt dobrze. Pomimo dobrego meczu i mankamentów, o których mowa wyżej zaprezentowaliśmy bardzo dużo dobrego, począwszy od gry w defensywie i asekuracji siebie nawzajem kończąc na ofensywie gdzie tez próbowaliśmy grać szybko piłką, wypada także wspomnieć, że Skrzyszów w swoim składzie głównie grał rocznikiem 2005, u nas w tym wieku był jeden zawodnik, kolejnym potwierdzeniem rozegrania niezłego meczu były słowa trenera gospodarzy, który mówił, że nie spodziewał się takiego trudnego meczu i chwalił wyszkolenie techniczne naszych graczy. Dumny jestem ze wszystkich zawodników, którzy grali w tym meczu, jednak bardzo dobrze zaprezentował się Banan, którego śmiało można nazwać wygranym rundy, a to co gra na środku obrony to należy zobaczyć na własne oczy"

...