• Tuchovia II Tuchów - Dunajec Mikołajowice

2017-10-22, 17:00:00

Nowy sezon czas zacząć

• autor: KoszyceWielkie, 2017-07-18 11:50

Nie wszyscy jeszcze wrócili z urlopów, niektórzy nawet jeszcze nie zdążyli dotrzeć do upragnionych miejsc wypoczynku, a my, w naszym klubie, już powoli zaczynamy przygotowania do nowego sezonu.

Jako pierwsi okres przygotowawczy rozpoczną nasi seniorzy. W tym roku okres wyjatkowo krótki, bowiem pierwszy gwizdek sezonu 2017/18 usłyszymy już 12 sierpnia. Na ten czas zaplanowane są 3 sparingi, pierwszy z nich zostanie rozegrany juz dziś, na boisku w Koszycach Wielkich o 19:00 zagramy z drużyną LKS Szynwałd. Kolejne dwa mecze kontrolne to KS Radlna 23 lipca i Radar Łętowice 26/27 lipca. Z informacji kadrowych. Jak już informowaliśmy wcześniej na naszym FanPage na Facebooku, współprace z klubem, po czterech owocnych latach, zakończył trener Sylwiusz Sojda. Nowym trenerem (z przystawką "grający") KS Koszyce został Mieszko Okoński. Do kadry dołączyło trzech zawodników: Jakub Lisiak (ostatnio KS Niwka), Piotr Kras (Tarnovia juniorzy), Wojciech Król (TAP juniorzy, powrót z wypożyczenia). Natomiast, za największy sukces na płaszczyźnie transferowej możemy uznać utrzymanie w klubie wszystkich, bez wyjątku, zawodników kończących ubiegły sezon w żółto-czarnych barwach.

Szersza kadra na pewno się przyda w perspektywie długiego sezonu. Skład A-klasy został powiększony do 16 drużyn. Do wcześniej deklarowanych spadkowicza Dunajec Mikołajowice i trójki nowych z awansu Biała Lubaszowa, Gosłavia Gosławice, Bobry Bobrowniki Małe, dołączono jeszcze dwie drużyny - zdegradowaną do b-klasy KS Niwka oraz przegraną w barażach KS Łękawica. Nie nam to oceniać, ale decyzja TOZPNu o dokoptowaniu (trochę na siłę) tych dwóch drużyn, wydaje się być, od strony sportowej, co najmniej niesprawiedliwa. Niemniej jednak, witamy wszystkie nowe ekipy w gronie tarnowskiej Serie A i życzymy dużo mocnych i ciekawych wrażeń z udziału w tych rozgrywkach.