Pierwszy weekend za nami

• autor: KoszyceWielkie, 2017-02-23 09:15

W dniach 18.02 i 19.02 w hali widowiskowo-sportowej w Koszycach Wielkich odbyły się dwa turnieje piłkarskie organizowane przez nasz klub. W pierwszym dniu podczas Pucharu Przestrzeni Fryzur rywalizowali chłopcy z rocznika 2009, natomiast w dniu 19.02.2017r. podczas Elmetar/Galmar CUP do rywalizacji przystąpili chłopcy z rocznika 2007 i młodsi.

W każdym z turniejów udział wzięło po 8 zespołów. Rywalizacja przebiegała w sportowej atmosferze, przyniosła również wiele emocji.

Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i dyplom. Oprócz zmagań piłkarskich, organizatorzy przygotowali dla młodych adeptów piłki nożnej konkursy sprawnościowe, których zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe.

Wręczono również pamiątkowe statuetki dla najlepszego zawodnika, bramkarza i króla strzelców, jak również dla chłopca, który wykonał najlepszą „cieszynkę” po zdobyciu gola.

Jak poszło wturniejach drużyną KS Koszyce Wielkie dowiemy się z relacji przygotowanych przez trenerów.
Trener Tomasz Onak o turnieju 2009:
"W sobotę najmłodsza grupa naszego klubu zaprezentowała swoje umiejętności w turnieju organizowanym przez nasz klub. Jak to w piłce bywa suma szczęścia zwykle równa się zero, prócz szczęścia trzeba jeszcze pracować i dawać powody by to szczęście częściej usmiechalo się do nas. W meczach ze Skrzyszowem szczęście było po naszej stronie gdyż rywale obijali poprzeczke dwa razy i nie wykorzystali rzuty karnego, minimalnie przegrany mecz z Metalem był bardzo wyrównany. Natomiast wygrane z Westovia i Sokolikami powinny być bardziej okazałe gdyż okazji do podwyzszenia było dużo, niedosyt można czuć natomiast po remisie z Unią Tarnów gdzie przez większość meczu inicjatywa nalezala do nas. Natomiast przegrane ze Stalą Mielec i Wolania zasłużone, rywal był lepszy stawialismy godny opór ale o korzystny rezultat było ciężko. Na boisku stopniowo widać ze idziemy do przodu w każdym aspekcie a regularne aktywne uczestwnictwo w treningach sprawi ze ta gra będzie jeszcze lepsza."
Wyniki z udziałem naszej drużyny:
KS Koszyce Wielkie - Westovia Tarnów 1:0 (H. Olszówka)
KS Koszyce Wielkie - LUKS Skrzyszów 0:0
KS Koszyce Wielkie - Metal Tarnów 0:1
KS Koszyce Wielkie - Sokoliki Stary Sącz 1:0 (A. Bajorek)
KS Koszyce Wielkie - Unia Tarnów 1:1 (A. Bajorek)
KS Koszyce Wielkie - Stal Mielec 0:2
KS Koszyce Wielkie - Wolania Wola Rzędzińska 0:2

Klasyfikacja końcowa:
1. Stal Mielec 2.LUKS Skrzyszów 3.Wolania Wola Rzędzińska 4.Metal Tarnów 5.KS Koszyce Wielkie 6.Sokoliki Stary Sącz 7.Unia Tarnów 8.Westovia Tarnów
Zdjęcia Tomasz Schenk

Turniej rocznika 2007 od strony sportowej podsumował Mieszko Okoński:
"Chłopcy z rocznika 2007 po raz kolejny udowodnili, że ciężka praca na treningach przynosi efekty podczas różnych turniejów. We wszystkich spotkaniach zaprezentowaliśmy się z bardzo dobrej strony, najbardziej cieszy zaangażowanie oraz wola walki wszystkich chłopaków. Mecze z zawsze dobrze dysponowanymi drużynami z Mielca oraz Krynicy rozpaliły wszystkich kibiców do czerwoności, oba te spotkania stały na poziomie którego nie powstydziliby się nawet starsi koledzy. Nasza gra mogła się podobać, w każdym meczu to nasz zespół był stroną która raz po raz atakowała bramkę rywala. Ostatecznie turniej kończymy na 3 miejscu, wynik jak zawsze w tej grupie wiekowej to sprawa drugorzędna jednak chłopcy bardzo chcieli zwyciężyć w turnieju na swoim terenie przy tak licznej publiczności. Należą się im WIELKIE BRAWA I SŁOWA UZNANIA ponieważ po raz kolejny pokazali, że obecnie prezentują bardzo wysoki poziom sportowy i udanie mogą rywalizować z najlepszymi klubami oraz akademiami z naszego regionu i nie tylko!!!

Korzystając z okazji chciałbym w imieniu swoim oraz trenera Tomka podziękować sponsorom, zarządowi klubu, kibicom oraz przede wszystkim RODZICOM za ogromne zaangażowanie oraz pomoc w organizacji turnieju. Myślę że WSZYSCY RAZEM pokazaliśmy jak powinny wyglądać turnieje piłkarskie dla dzieci!!! DZIĘKUJEMY"

Wyniki z udziałem naszej drużyny:
KS Koszyce Wielkie - Westovia Tarnów 0:0
KS Koszyce Wielkie - LUKS Skrzyszów 2:0 (M. Radliński, M. Nytko)
KS Koszyce Wielkie - Uran Łukowica 3:0 (K. Zdeb, M. Nytko, M. Melczenko)
KS Koszyce Wielkie - Mineralni Krynica-Zdrój 0:0
KS Koszyce Wielkie - FA Kielce 3:1 (K. Zdeb, M. Radliński, M. Radny)
KS Koszyce Wielkie - AP Piłkarsie Nadzieje Mielec 2:2 (M. Nytko, M. Melczenko)
KS Koszyce Wielkie - Kolejarz Stróże 1:0 (M. Nytko)
Klasyfikacja końcowa:
1.AP Piłkarskie Nadzieje Mielec 2.Mineralni Krynic-Zdrój 3.KS Koszyce Wielkie 4.Westovia Tarnów 6.Kolejarz Stróże 7.FA Kielce 8.Uran Łukowica