Trzecie miejsce – to tradycja w Brzesku

• autor: KoszyceWielkie, 2017-02-13 17:46

Kolejny brąz wywalczony w Brzesku, tym razem w turnieju rocznika 2006. Poniżej relacja przygotowana przez p.o. trenera Zbigniewa Nytko, który przy nieobecności trenerów, poprowadził drużynę na tym turnieju. Zapraszamy do lektury.

"W dniu 11.02.2017 przyszło rywalizować chłopcom z rocznika 2006 i 2007 na turnieju organizowanym przez Elitę Brzesko. W grupie chłopcy rywalizowali z zespołami: Elita Brzesko 2007, MGAS Radłovia, Okocimski Brzesko i Uran Łukowica. Pierwszy mecz w grupie gramy z Elita Brzesko 2007, przez cały mecz praktycznie „siedzimy” na połowie rywala, jednak zabrakło przysłowiowego „ostatniego podania”, które by otworzyło nam drogę do bramki. W kolejnym meczu mierzymy się z MGAS Radłovia, wygrywamy 1:0 po ładnym strzale Mikołaja Radlińskiego z rzutu wolnego. Trzeci mecz rozgrywamy z Okocimskim Brzesko, bramkę tracimy po swoim błędzie w obronie, ale nic to chłopcy pokazali charakter, najpierw Mikołaj Radliński przytomnie strzela z wolnego, a później efekt przyniósł presing na połowie rywala i Maciek Nytko po odbiorze piłki obrońcy, strzela obok bezradnego bramkarza. W ostatnim meczu w grupie rywalizujemy z zespołem Uran Łukowica, również w tym meczu chłopcy wychodzą wysoko w pressingu, rywale ani raz nie zagrozili naszej bramce, a szczęścia zabrakło Kamilowi Wzorkowi, po uderzeniu którego piłka obija słupek bramki.

Rozgrywki grupowe kończymy na pierwszy miejscu w grupie i w półfinale przychodzi nam spotkać się z zespołem Beskidzka AP. Mecz ten, tak jak poprzednie mecze rozgrywamy wysokim pressingiem, co powoduje, że cały czas gra toczy się na połowie rywala, jednak nie potrafimy wykorzystać dogodnych sytuacji. Gdy do końca została jedna minuta rywale, wychodzą z kontrą, co owocuje rzutem rożnym i jak to bywa, że niewykorzystane sytuacje mszczą się, tak też jest w tym przypadku, brak krycia powoduje, że rywale zdobywają bramkę na 20 sekund przed końcem. Chłopcy jednak szybko wznawiają grę z połowy boiska,Hubert Dulęba wycofuje do Mikołaja Radlińskiego, a ten z naszej połowy uderza na bramkę rywala i zdobywa bramkę wyrównującą. O tym kto zagra w finale decydują rzuty karne, w których jednak to rywal jest lepszy i pozostało nam rywalizować z MGAS Radłovia w meczu o trzecie miejsce. Ten mecz, to również z naszej strony wysoki pressing, jednak piłka nie znalazła drogi do bramki rywala i o tym, kto zdobędzie trzecie miejsce decydują rzuty karne. Tym razem to my jesteśmy lepsi i powtarzamy wyniki roczników 2008 i 2007, zdobywając trzecie miejsce. Jeśli chodzi o grę poszczególnych chłopców, to trzeba przyznać, że każdy z naszych zawodników dawał z siebie na boisku wszystko, dla nikogo nie było straconej piłki. Piotrek Chrapusta w bramce pokazał dziś kawał dobrego rzemiosła bramkarskiego, pewny, odpowiedzialny, starał się szybko wznawiać grę. Kacper Stańczyk, pomimo kontuzji stopy, pokazał dziś co to znaczy odpowiedzialność za swoją pozycję. Damian Siuta, również pewny w swoich zagraniach, starał się wyprzedzać rywala, bardzo dobre zawody w jego wykonaniu. Krystian Zdeb, po początkowych zgraniach w „swoim stylu”, w drugiej części zawodów, pokazał rzetelny futbol, walcząc jak równy z równym z napastnikami większymi od niego o głowę. Mikołaj Radliński – został wybrany najlepszym zawodnikiem KS Koszyce Wielkie – brawa – gra na pozycji obrońcy bardzo służy Mikołajowi i jego gra na tym turnieju, pokazała, że nie trzeba grać z przodu, aby zdobywać bramki. Nataniel Banach – dwa karne w jego wykonaniu, to perfekcja, jedynie czego dziś zabrakło to większej agresywności w grze. Kamil Wzorek, pokazał dziś swój najlepszy futbol, gdyby miał trochę więcej szczęścia, to zapisał by na swoim koncie kilka bramek. Maciej Nytko i Hubert Dulęba – tworzyli dobrą parę napastników, starali się grać zespołowo, widać że się rozumieją na boisku i szukają dwójkowych zagrań, a gdyby jeszcze kilka razy wymienili szybciej podania, to mogliby się cieszyć ze zdobyczy bramkowej.
Podsumowując – bardzo udany turniej w wykonaniu naszych chłopców, sprawdziła się gra dwoma czwórkami, a jedyną porażkę zanotowaliśmy po rzutach karnych."

Wyniki z udziałem naszej drużyny:
KS Koszyce - Elita Brzesko 2006 0:0
KS Koszyce - MGAS Radłovia 1:0 (M. Radliński)
KS Koszyce - Okocimski Brzesko 2:1 (M. Radliński, M. Nytko)
KS Koszyce - Uran Łukowica 0:0
Półfinał:
KS Koszyce - Beskidzka AP 1:1 k. 4:5 (M. Radliński)
Mecz o 3 miejsce:
KS Koszyce - MGAS Radłovia 0:0 k. 5:4

Klasyfikacja końcowa:
1.Elita Brzesko 2006 2.BeskidzkaAP 3.KS Koszyce Wielkie 4.MGAS Radłovia 5.Korona Beskidu Tylicz 6. Uran Łukowica 7.Elita Brzesko 2007 8.Puszcza Niepołomice 9.Okocimski Brzesko 10.Błękitni Przyborów