Kolejny brąz z Brzeska

• autor: KoszyceWielkie, 2017-02-05 20:44

Obszerną relacje z turnieju w Brzesku przygotował Marcin Chrapusta. Zapraszamy do lektury:

"W sobotę 4. lutego chłopcy z rocznika 2007 zawitali do Brzeska.
ELITA CUP 2017 zgromadziła całkiem pokaźną grupę młodych piłkarzy z całego regionu. 10 drużyn podzielono na 2 grupy.

Pierwsze spotkanie z Sandecją Nowy Sącz i dominacja od pierwszych chwil. Pewna wygrana 2:0, choć przy większej skuteczności wynik oscylowałby pewnie koło dziesięciu. Drugi mecz to dobrze znana nam Radłovia i wielkie nerwy w końcówce. Rywal doskoczył, a z nas zeszło nieco powietrze. Strzelona w pierwszej fazie meczu bramka Maćka Nytko, pozwoliła jednak na dopisanie 3 punktów. Trzecie spotkanie, z późniejszym zwycięzcą turnieju Elitą Brzesko, rozpoczynamy od przepięknej akcji, której nie możemy wykończyć. Niestety w połowie meczu, jedno z mocnych uderzeń ze sporej odległości i przegrywamy 0:1. Na drodze do awansu z grupy staje nam następnie nieznana Młoda Orawa Jabłonka. Trzy bramki - trzy punkty - znajome dźwięki na trybunach - pełna radość! Tym razem Maciek Nytko pozwala na strzelenie bramek kolegom: Mateuszowi Radnemu i Hubertowi Dulębie. W półfinale mamy swoje kilka minut. Na samym początku drużyna Grodziska Racichowice, zaskoczona naszym poziomem gry, ma problem z wyjściem z połowy. Brakuje nam niestety kropki nad „i” co się mści i kilka chwil później dostajemy jedną, później drugą bramkę. Czekamy spokojnie na mecz o trzecie miejsce.
Ten mecz z Przyborowem i skromna wygrana 1:0, stawia nas na pudle - w końcu na pudle. Po kilku turniejach gdzie obijamy się o 4-5 miejsca, mamy medal. I to chyba najpiękniejsze. Wygrana czy pudło co tydzień, nie smakowałaby tak samo, jak ta zdobyta po tygodniach treningów i wyczekiwania. Nie można przecież otwierać szampana za często :)

Czy ktoś dzisiaj zasługuje na wyróżnienie? Po pierwsze na pewno nasza żelazna obrona, graliśmy dzisiaj bez etatowego bramkarza Piotrka Chrapusty, którego godnie zastąpił jego o dwa lata młodszy brat Kuba. Dzięki zaporze jaką postawili koledzy, nie miał tyle pracy ile zazwyczaj, kilka razy pokazał jednak, że mocno idzie w ślady starszego brata. Pewnie taki turniej z 2 lata starszymi zaprocentuje w przyszłości. Rolę obrońców pełnili dzisiaj wszyscy grający, a coraz lepiej na tej pozycji radzi sobie Mikołaj Radliński. Hubert Dulęba kręci piruety z coraz większą prędkością i finezją. Maciek Smagacz z tygodnia na tydzień mocniej uderza kopytkiem. Przy jednej z akcji już się baliśmy czy nie zawita na boisko oddział chirurgiczny - nogi chłop nie odstawia, BRAWO! Krystian Zdeb po chwilowej obniżce formy po chorobie, powoli wraca do nas z zdwojoną siłą. Mateusz strzela dzisiaj pierwszą w sezonie bramkę - może to pozwoli mu na większą odwagę w grze. Kuba Lamparski kilka razy wyprowadził pięknie piłkę. Zwyczajowo zostawiłem perełkę na koniec - zwinny, szybki, malutki walczak, taki nasz Pan Wołodyjowski - Panie i Panowie: Maciej „Nie na raz” Nytko! W końcu upragniony tytuł Najlepszego Zawodnika Drużyny. Jeśli Maciek nie przerzuci się na koszykówkę*, to coś mi się wydaje, że będę od niego w przyszłości dostawał darmowe bilety na Ekstraklasę. Zimna głowa i opanowanie przy ostatniej bramce zrobiła na mnie największe wrażenie.
Każdy z chłopców ma jednak coś za uszami i musi dalej pracować, pracować, pracować.

*na całe szczęście nie planuje się obniżenia koszy w grze do wysokości 150 cm."

Mecze z naszym udziałem:
KS Koszyce Wielkie - Sandecja Nowy Sącz  2:0 (M. Nytko x2)
KS Koszyce Wielkie - Radłovia Radłów 1:0 (M. Nytko)
KS Koszyce Wielkie - Elita Brzesko 0:1
KS Koszyce Wielkie - Młoda Orawa Jabłonka 3:0 (H. Dulęba, M. Radny, M. Nytko)
półfinał:
KS Koszyce Wielkie - Grodzisko Raciechowice 0:2
mecz o 3. miejsce:
KS Koszyce Wielkie - Błękitni Przyborów 1:0 (M. Nytko)

Klasyfikacja końcowa:

Zdjęcia fb/AP Elita Brzesko