Liga halowa Młodzików I runda

• autor: KoszyceWielkie, 2017-01-07 20:53

Trener Tomasz Onak:

"Najstarsza grupa młodzieżowa trenująca w naszym klubie wzięła udział w pierwszej rundzie Ligi Halowej organizowanej przez TOZPN. W pierwszym meczu podejmowaliśmy Termalice Bruk Bet I, mecz bardzo wyrównany, sytuacje były pod obiema bramkami, jednak w czasie 15 minut do siatki nic nie wpadło, remis dobrze oddaje przebieg tego spotkania. W kolejnym meczu minimalnie ulegliśmy drużynie z Ryglic przegrywając 3:2, dość szybko wyszliśmy na prowadzenie, później rywal wyrównał strzałem życia, takie "widły" prędko się nie powtórzą, dalej straciliśmy dwie bramki, w tym jedną podobną do tej piewszej, Wojtek Czabański zdobył kontaktową bramkę jednak na wyrównanie nie wystarczyło już czasu. Następne spotkania z Unią Niedomice i Łękawicą kolejno przegrane 0:2 i 1:3, bramki stracone po zbyt prostych błędach, których stopniowo trzeba będzie się pozbywać pracując sumiennie na treningach, trzeba jednak oddać Łękawicy, że bramkę zdobytą na 1:3 trafili po ładnej zespołowej akcji. W ostatnim meczu ze Skrzyszowem widoczna przewaga od pierwszych minut i wyjście na prowadzenie 3:0, które nas rozluźniło efektem czego była stracona bramka, szybko jednak postawiliśmy kropkę nad i zdobywając czwarte trafienie. Pierwszą runda Ligi Młodzików możemy uznać za udaną, gdyż chłopcy w każdym spotkaniu dawali z siebie wszystko i próbowali grać tak jak sobie to ustaliliśmy w szatni, błędy będą się pojawiać jak to przy nauce, ważne by wyciągać z nich lekcje. W przegranych spotkaniach byliśmy równorzędnym rywalem, tworząc swoje okazje pod bramką przeciwnika oraz tworząc przeciwnikowi godny opór. Wszystkim zawodnikom chciałbym podziękować i pogratulować dzisiejszego występu, jednak będzie kilka indywidualnych pochwał. Drużynę Młodzików bardzo dobrze reprezentowali dziś chłopcy z rocznika 2006, którzy już zbierają doświadczenie w starciach ze starszymi przeciwnikami, Kacper i Damian bardzo dobrze spisywali się w działaniach obronnych, Wojtek natomiast dołożył kilka bramek z przodu i także starał się pracować w defensywie. Krystian Sołtys wyłapał kilka groźnych uderzeń a Adrian Rempała od 3 spotkania pokazał jak powinno się walczyć na boisku według przepisów i  ile można dać pokazując serce i ambicje w grze."

Skład: K. Sołtys - K. Stańczyk, D. Siuta, W. Czabański, H. Kłósek, J. Sobarnia, A. Rempała, S. Nytko
Wyniki z udziałem naszej drużyny:
Termalica BB - KS Koszyce 0:0
Ryglice - KS Koszyce 3:2 (W. Czabański x2)
KS Koszyce - Unia Niedomice 0:2
KS Koszyce - Łękawica 1:3 (S. Nytko)
KS Koszyce - LUKS Skrzyszów 4:1 (S. Nytko x2, H. Kłósek, W. Czabański)