Na podium w Zakliczynie

• autor: KoszyceWielkie, 2016-12-12 12:54

W niedziele nasza dryżyna złożona w większości z chłopców z rocznika 2008/09 wzieła udział w Mikołajkowym turnieju w Zakliczynie dla rocznika 2007/08. Relacje z turnieju dla naszej strony, po raz pierwszy przygotował Marcin Chrapusta, za co mu serdecznie dziękujemy.

"Cieszmy się chwilą - niech trwa!

Pracowity weekend dobiegł końca, przed nie lada wyzwaniem logistycznym stanęli rodzice naszych chłopaków.
W sobotę Turniej zaplecza, czyli rocznika 2009, a w niedzielę dwa turnieje dla rocznika 2007 i 2006, w dwu miastach.
Ode mnie kilka słów na temat wyjazdu naszej paczki do Zakliczyna, na jeden z najlepiej zorganizowanych ostatnio turniejów piłkarskich: English Football Tournament. Cokolwiek by nie napisać o organizacji tego turnieju, będzie za mało i nie odda klimatu jaki panował. Myślę, że możemy z zazdrością patrzeć na przychylność instytucji Zakliczyna dla rozwoju dzieci i sportu w swoim regionie, jak i na charyzmę organizatorów.
Ze względu na turniej w Dębicy, gdzie wysłaliśmy pierwszy garnitur, w Zakliczynie mieli okazje pograć młodsi.
Wydawało się, że ciężko będzie nam rywalizować rocznikiem 2008-2009 ze starszymi, ale chłopaki jakby na przekór temu grali z „jajem”.
Pierwszy mecz z AP EF Zakliczyn II wygrywamy jeden zero (bramka z rzutu wolnego). Kilkadziesiąt minut później Zakliczyn I bierze skuteczny odwet za młodszych - strzelają nam dość przypadkową bramkę, jednak po naszym błędzie w środku boiska. W tym meczu pod naszą bramką była istna obrona Częstochowy. Nie od dzisiaj jednak wiadomo, że Koszyce słyną z defensywy, Kuba paradował w bramce jak stary wyjadacz, odbiło się to jednak na kondycji i „samopoczuciu” - w kolejnym meczu w bramce zastąpił go dzielnie Dominik. Przegrywamy 3 mecz z zwycięzcą Turnieju FA WOJNICZ aż 8:1, ale za to jesteśmy jedyną drużyną, która trafia bramkę tej drużynie w całym turnieju. I to jaką bramkę! Adrian z rzutu wolnego z 17 metrów pakuje piłkę idealnie w okno - BRAMKA TURNIEJU - jedyne co mógł zrobić przeciwnik to wyjąć piłkę z siatki.
Po szybkiej kalkulacji i podliczeniu wyników, komunikat jest prosty - do zdobycia trzeciego miejsca potrzebny nam jest remis z AP Futre Czchów. Nie zadowalamy się postawieniem autobusu i mocno ciśniemy. W pierwszej akcji meczu, po pięknym rozegraniu piłki Maksima i Adriana minimalnie się mylimy i nie otwieramy wyniku. Gramy dość ładnie i trafiamy bramkę po kilku minutach, na 4 minuty przed końcem tracimy bramkę na remis i robi się nerwowo, bo przeciwnik na nas „siadł”. Na 24 sekundy do końca wyprowadzamy akcję, ale zamiast podania mamy próbę strzału i niestety pudło, 12 sekund do końca, bronimy bramki, na szczęście niecelny strzał - remisujemy 1:1 i zdobywamy trzecie miejsce.
Co do samej gry chłopców. Widać sporą różnicę pomiędzy chłopcami, dlatego musimy wspólnie popracować nad panowaniem nad piłką i koncentracją, a powoli ten skład będzie się wyrównywał. Dominik wyłapał kilka ładnych piłek w bramce. Zawodnikiem drużyny został Krzyś, który trenuje z nami bardzo krótko, ale widać chęć i potencjał w grze. Oddając sprawiedliwość trzeba pochwalić Kubę, który pokazuje, że wcześnie rozpoczęte treningi w polu przynoszą efekty na bramce. Maksim to już uznana marka. Każdy z chłopców popełniał dzisiaj błędy, ale co najważniejsze starał się i walczył. Kilka ładnych podań wymienili i obaj Piotrkowie, Maciek, czy choćby Szymon w akcji z młodszym bratem. Celowo nie wspomniałem do tej pory właśnie o Przemku. Przemku, mam nadzieje, że sodówka ci do głowy nie uderzy, ale zachwytów nad Twoją grą było dzisiaj tyle, że obdzieliłoby to niejednego myśliciela z rocznika 2007-2006! Pomysł na grę, zimna głowa i odwaga w starciach z dwa razy większymi od siebie. Wyprowadzenie piłki w ostatnim meczu, minięcie 2 zawodników, przekładka na prawo, lewo, prawo i walka po wszystkim o straconą piłkę - KONCERTOWO! Aj jak sobie pomyślę, jak to będzie wyglądało za 2-3 lata...
PS. Dziękujemy za zaproszenie na Turniej Akademii Piłkarskiej ENGLISH FOOTBALL ZAKLICZYN. Placki i ciastka będę zbijał z wagi przez 2 tygodnie, a pizza na zakończenie dnia była przepyszna. Do zobaczenia za rok!"

Wyniki z udziałem naszej drużyny:

KS Koszyce Wielkie - AP English Football II 1:0 (M. Melczenko)

KS Koszyce Wielkie - AP English Football I 0:1

KS Koszyce Wielkie - FA Wojnicz 1:8 (A. Niedzielski)

KS Koszyce Wielkie - AP English Football III 6:0 (A. Niedzielski x3, M. Melczenko x2, S. Czabański)

KS Koszyce Wielkie - AP Future Czchów 1:1 (M. Melczenko)

Klasyfikacja końcowa:

1. FA Wojnicz 2. AP EF Zakliczyn I 3. KS Koszyce Wielkie 4. AP Future Czchów 5. AP EF Zakliczyn III 6. AP EF Zakliczyn II

Najlepszym zawodnikiem KS Koszyce Wielkie na tym turnieju wybrano Krzysztofa Lizaka