• Tuchovia II Tuchów - Dunajec Mikołajowice

Tarapata Cup 2016

• autor: KoszyceWielkie, 2016-11-29 12:02

Trener Tomasz Onak:

"W andrzejkowy weekend wzięliśmy udział chyba w najlepiej zorganizowanym turnieju do tej pory, były niezłe i dobre turnieje jednak do Tarapata Cup podjazdu nie ma. Zwykle zdarzało się, że turniej zaczynaliśmy nieco ospale, a tutaj zupełne przeciwieństwo i pierwszy mecz rozegrany z Beniaminkiem Radom był chyba najlepszym w turnieju, obie bramki strzelił będący w gazie Maciek Nytko w tym jedną głową. Kolejny mecz również bardzo dobry, możemy mieć pretensje tylko do siebie, że celownik był rozregulowany bo ilość sytuacji w meczu była kosmiczna, rywale z AP PN Mielec przeprowadzili jedna akcje, która zakończyła się bramką. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wygraną gospodarzy, na jakieś pół minuty przed końcową syreną znów trafia Maciek Nytko i to znów głową i znów po asyście Krystiana Zdeba, po meczu jednak czujemy niedosyt gdyż śmiało można było zgarnąć 3 oczka w tym pojedynku. Ostatni mecz grupowy tego dnia gramy z Kolbuszową, mecz wyrównany i remis zasłużony, rywale oddali na naszą bramkę strzał w poprzeczkę, my również odpowiedzieliśmy ładnym uderzeniem Maćka, gdyby bramkarz nie wyciągnął się jak struna i nie sparował uderzenia na rzut rożny to weszły by ładne widły. Po krótkim odpoczynku rozegraliśmy kilka spotkań sparingowych z Bronią Radom, Beniaminkiem Radom i KSZO. Wszystkie spotkania bardzo wyrównane, chłopcy grając na totalnym luzie pokazali w ofensywie wszystko co dobrego potrafią. Na drugi dzień pierwsze spotkanie rozgrywamy z pierwszym garniturem drużyny AP PN Mielec, bardzo dobra gra w defensywie, dużo walki i końcowe 0:0, które najlepiej oddaje przebieg spotkania. Drugie spotkanie przegrywamy 2:0 z późniejszym zwycięzcą KSZO, który błędy w defensywie wykorzystał bezlitośnie. Kolejne spotkania z Mielcem i Igloopolem zakończyły się znów bezbramkowymi remisami, w pierwszym meczu mimo chaosu na boisku, tworzyliśmy sobie okazję pod bramką rywala, były uderzenia w poprzeczkę, jednak znów zawodzi skuteczność i kończymy spotkanie na 0 z tyłu i 0 z przodu. Ostatni mecz z Igloopolem najlepszy drugiego dnia moim zdaniem, w końcu zaczęliśmy próbować grać tak jak na treningach, rywal stworzył sobie jedną super okazje której nie wykorzystał, my natomiast próbowaliśmy grać więcej piłka po ziemi mniej zostawiając przypadkowi jak w dwóch poprzednich meczach gdy prostymi środkami staraliśmy się zdobywać teren na połowie rywala. Podsumowując turniej najpierw organizacyjnie, wszystko było super, gospodarze zadbali o każdy szczegół a biorąc pod uwagę cenę wpisowego to trzeba pogratulować AP PN Mielec, że ten turniej tak wyglądał. Drużyny na bardzo dobrym poziomie, dużo grania, prócz turnieju, drużyny które nocowały na miejscu miały możliwość rozegrać sparing czy wyjść wieczorem na basen. Dziękujemy i mamy nadzieje, że do zobaczenia. Następnie krótko chciałbym podsumować aspekty piłkarskie. Brakuje większej odpowiedzialności za swoje pozycje szczególnie wśród obrońców i pomocników, chciałbym widzieć więcej spotkań jak to pierwsze i ostatnie, gdzie próbowaliśmy rozgrywać piłkę na 2-3 kontakty, gdzie tworzyliśmy okazje i staraliśmy się grać krótko po ziemi. Chłopców trzeba pochwalić za to, że w każdym spotkaniu była walka i granie na 100%. Zajęliśmy czwarte miejsce, niewiele brakło by być wyżej, jednak myślę, że to miejsce idealnie podsumuje nasz występ w tym turnieju, jest w pełni zasłużone i wywalczone na parkiecie."

Wyniki z udziałem naszej drużyny:

KS Koszyce Wielkie - Beniaminek Radom 2:0 (M. Nytko x2)

KS Koszyce Wielkie - AP Piłkarskie Nadzieje Mielec III 1:1 (M. Nytko)

KS Koszyce Wielkie - AP Kolbuszowa 0:0

KS Koszyce Wielkie - AP Piłkarskie Nadzieje Mielec I  0:0

KS Koszyce Wielkie - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 0:2

KS Koszyce Wielkie - AP Piłkarskie Nadzieje Mielec II 0:0

KS Koszyce Wielkie - Igloopol Debica 0:0

Klasyfikacja końcowa:

Barw KS Koszyce na tym turnieju bronili:

P. Chrapusta, M. Nytko, K. Zdeb, H. Dulęba, M. Radny, M. Radliński, J. Lamparski, P. Migała, M. Melczenko, A. Niedzielski, H. Kusiak, J. Chrapusta