Udany turniej w Puszczy

• autor: KoszyceWielkie, 2016-11-21 10:43

Mieszko Okoński (trener KS Koszyce):

"Kolejny bardzo dobry turniej w wykonaniu chłopców z rocznika 2007, tak można podsumować występ naszych zawodników w Niepołomicach. Zmagania rozpoczęliśmy od fazy grupowej w której mierzyliśmy się z drużynami LUKS Skrzyszów oraz Puszczą Niepołomice. W pierwszym meczu pokonaliśmy dobrze nam znany zespół ze Skrzyszowa 1-0 po bramce Maćka Smagacza- jego pierwsza bramka w barwach Koszyc. W drugim spotkaniu wygrywamy z gospodarzami 2-0 po bramkach Piotrka Migały oraz Huberta Dulęby i pewnie awansujemy do dalszej fazy turnieju.

Po bardzo długiej przerwie, trafiamy na kolejny zespół z tarnowskiej ziemi, tym razem naszym przeciwnikiem była Unia Tarnów. Był to najlepszy mecz całego turnieju, a bez wątpienia najlepszy mecz naszych chłopaków w tym sezonie. Chłopcy przeważali przez całe spotkanie i w pięknym stylu pokonali Unię 4-0 (Mikołaj Radliński x2, Maciej Nytko, Hubert Dulęba), a przy lepszej skuteczności mogło być dużo więcej. W drugim półfinale LUKS Skrzyszów pokonał po rzutach karnych Elitę Brzesko, i to z tym zespołem przyszło nam zagrać w finale.

Mecz finałowy rozpoczęliśmy znakomicie, po bramce Huberta prowadziliśmy 1-0. Następnie po pięknym golu zdobytym  przez przeciwnika jest 1-1. Po tej sytuacji mieliśmy swoje okazje, jednak po raz kolejny sprawdziło się stare powiedzenie ”nie wykorzystane sytuacje się mszczą”. Po kontrowersyjnej sytuacji, sędzia podyktował rzut wolny dla Skrzyszowa po którym padła bramka na 1-2. Chłopcy próbowali zdobyć bramkę wyrównującą jednak zabrakło czasu, co nie zmienia faktu iż jest to KOLEJNY SUKCES naszej drużyny. Po bardzo udanym TYCHY CUP, kolejny raz wygrywamy i to w pięknym stylu z takimi markami jak Puszcza Niepołomice czy też Unia Tarnów."

Wyniki z udziałem naszej drużyny:

KS Koszyce - LUKS Skrzyszów 1:0 (M. Smagacz)

KS Koszyce - Puszcza Niepołomice 2:0 (P. Migała, H. Dulęba)

KS Koszyce - Unia Tarnów 4:0 (M. Radliński x2, M. Nytko, H. Dulęba)

KS Koszyce - LUKS Skrzyszów 1:2 (H. Dulęba)

Skład KS Koszyce: P. Chrapusta - M. Nytko, H. Dulęba, K. Zdeb, M. Radliński, M. Radny, J. Lamparski, P. Migała, M. Smagacz, M. Melczenko, H. Kusiak

Klasyfikacja końcowa: 1. LUKS Skrzyszów 2. KS Koszyce Wielkie 3. Elita Brzesko 4. Unia Tarnów 5. Górnik Wieliczka 6. Champions Kraków 7. Puszcza Niepołomice