Zero z tyłu, trzy na koncie

• autor: KoszyceWielkie, 2016-10-08 19:20

A-klasa Tarnów IX kolejka 8.10.2016

KS Ryglice - KS Koszyce Wielkie 0:2 (0:1)

Bramki: P. Trzaskowski 45' M. Proszowski 86'

Skład KS Koszyce:

P. Sobarnia - M. Grzywa, A. Pasek, Ł. Bąk, P. Trzaskowski, M. Mytnik (M. Ligęza 88'), A. Melchanka, M. Proszowski, M. Groński (K. Rozkuszka 87'), M. Okoński, R. Bryl

"W końcu przywozimy punkty z meczu wyjazdowego. Musimy się nauczyć wygrywać właśnie takie mecze, jak ten z Ryglicami gdzie punkty zdobywa się walką i zaangażowaniem a nie techniką i umiejętnościami typowo piłkarskimi. Zagraliśmy wczoraj w innym ustawieniu i nasza gra też była inna jak zazwyczaj, nie stworzyliśmy sobie zbyt wielu sytuacji strzeleckich, jak na nas oddaliśmy bardzo mało strzałów, nie do końca jednak było to spowodowane ustawieniem zawodników, wczoraj nawet nasi najlepiej wyszkoleni technicznie zawodnicy mieli problemy z prowadzeniem piłki i przygotowaniem jej do uderzenia. Na murawie w Szynwałdzie nie dało się mięć głowy podniesionej, będąc przy piłce, ponieważ w każdej akcji piłka robiła niespodzianki, nieprzewidywanie się zachowując. Dostosowaliśmy się do tych warunków i dlatego wygraliśmy. Decydująca o losach meczu okazała się 45 minuta, najpierw Paweł Sobarnia swoją interwencją zażegnał niebezpieczeństwo pod naszą bramką, po czym po kilkunastu sekundach Patryk Trzaskowski w inteligentny sposób wyprowadził nas na prowadzenie. Zamiast przy wyniku 0:1, schodziliśmy do szatni prowadząc 1:0, trzeba przyznać, że jest to kolosalna różnica. W drugiej połowie nie było łatwiej, stworzyliśmy sobie dwie bardzo dobre sytuacje których nie wykorzystaliśmy, ale i Ryglice stwarzały sytuacje bramkowe, jedną wręcz wyśmienitą. Prawie do końca nasze zwycięstwo nie było pewne, przypieczętował je w 88 minucie Marek Proszowski, który wykonał coś co trzeba koniecznie zobaczyć. Nawet najlepsi gracze na PlayStation mieliby problem aby przeprowadzić taką akcję, a Marek zrobił to w realu."

Relacja wideo z meczu: