Niwka rozgromiona

• autor: KoszyceWielkie, 2016-09-10 22:20

A-klasa Tarnów V kolejka 10.09.2016

KS Koszyce Wielkie - KS Niwka 7:2 (1:0)

Bramki: M. Grzywa 27' 84' 88', R. Bryl 53' 55', M. Okoński 87', M. Groński 80' - J. Lisiak 69' 90'(k)

Skład KS Koszyce:

P. Sobarnia - T. Onak, A. Pasek, D. Budzik (T. Kukla 81'), Ł. Bąk, P. Trzaskowski (A. Wstępnik 74'), M. Grzywa, M. Proszowski (M. Groński 68'), M. Okoński, K. Rozkuszka (M. Mytnik 70'), R. Bryl

"Należycie zareagowaliśmy na wysoką porażkę w Tuchowie, zawodnicy udowodnili sobie i kibicom, że umieją grać w piłkę a wysokie porażki i zwycięstwa są wpisane w sport na każdym poziomie. Wczorajszy mecz rozpoczęliśmy bardzo dobrze, tak jak ustaliliśmy, zasypaliśmy przeciwnika rekordową ilościom strzałów, było ich tak dużo, że aż poprosiłem naszego operatora aby je policzył, jestem pewien że było ich ponad 20. Różnica w stosunku do meczy z Ładną i Orłem polegała na tym, że w początkowej fazie meczu nic nie chciało wpaść do bramki, m.in.dwa słupki i sytuacje sam na sam. Dobrze że nie sprawdziła się zasada że niewykorzystane sytuacje się mszczą, duża w tym zasługa naszych obrońców, którzy często są niesłusznie krytykowani, bo za stratę bramki odpowiada każdy zawodnik, tak samo jak wszyscy grający mają zasługi przy bramce zdobytej. Mecz otworzyliśmy dopiero w 27 min, a uczynił to pięknym strzałem Mariusz Grzywa, niewiele jednak brakowało a na przerwę schodzilibyśmy przy wyniku 1:1, uchroniła nas od tego czujna gra całej linii obrony. 1:0 do przerwy nie zapowiadało tak efektownego naszego zwycięstwa. Jednak w drugiej połowie, puściły hamulce zawodnikom i zaczęła się istna kanonada, praktycznie co kilka minut stwarzaliśmy sobie sytuację i oddawali niebezpieczny strzał, a najlepszym zawodnikiem Niwki obok wszędobylskiego Jakuba Lisiaka był ich bramkarz, kilkakrotnie broniący w beznadziejnych sytuacjach."