Młodziki na start

• autor: KoszyceWielkie, 2016-09-01 13:37

Rok szkolny już się zaczął, a więc nadszedł również czas na kolejny sezon drużyn młodzieżowych naszego klubu. Co się zmieniło od poprzednich rozgrywek, jakie nastąpiły zmiany?

Niestety ze względów różnic wiekowych, i co za tym idzie, braków kadrowych, nie zgłosiliśmy do kolejnego sezonu drużyne trampkarzy. Pięciu zawodników z tej drużyny - M. Wójcik, K. Jagieło, W. Król, J. Dudziński i M. Opałka, zostało wypożyczonych do juniorów młodszych Tarnowskiej Akademii Piłkarskiej (TAP), K. Baran oraz P. Mirek rozpoczęli właśnie treningi w Gimnazjalnym Ośrodku Szkolenia Sportowego Młodzieży w Mościcach, S. Nytko i A. Rempała zostają w naszym klubie i będą kontynuować przygodę z piłką w drużynie Młodzików.

Już niedługo swoje zmagania ligowe rozpoczną Orliki i Żaki. W drużynie orlików będziemy mieli wysoką konkurencje, gdyż do 6 chłopców z rocznika 2006 dołączy 7 zawodników z rocznika 2007. Miejmy nadzieje że ta wewnętrzna konkurencja o skład pozwoli chłopakom jeszcze bardziej się rozwinąć indywidualnie i zaprocentuje w rozgrywkach ligowych w postaci ciekawej gry zespołowej. Najliczniejsza nasza grupa, czyli Żaki, najprawdopodobniej zostanie podzielona na dwie grupy 2008 i 2009/10 i przystąpi do ligi żaków dwoma drużynami. W tej grupie wiekowej liczymy również na odpowiedni rozwój piłkarski naszych najmłodszych zawodników.

Najwcześniej zawody ligowe rozpocznie nowo utworzona drużyna Młodzików KS Koszyce Wielkie (na zdjęciu), która już w najbliższy piątek na boisku w Koszycach rozegra mecz przeciwko LUKS Skrzyszów. Kadra młodzików na chwilę obecną składa się z 15 chłopców z roczników 2004/05/06/07. Najmłodszym zawodnikiem tej drużyny będzie bramkarz Piotrek Chrapusta, urodzony w roku 2007!

Kadra na rundę jesienną: Krystian Sołtys, Piotr Chrapusta, Adrian Rempała, Nataniel Banach, Sebastian Korcel, Kamil Dulęba, Hubert Kłósek, Szymon Nytko, Kamil Wzorek, Kacper Stańczyk, Wojtek Czabański, Filip Świderski, Jakub Sobarnia, Damian Siuta, Oliwier Curyło.

Prowadzić młodzików będzie kadra trenerska w składzie Tomasz Onak i Mieszko Okoński, kierownikiem drużyny będzie Marcin Stańczyk.

Przy okazji, pragniemy przekazać gorące podziękowania firmie CopyTec oraz osobiście Panu Marcinowi Ramianowi, za zakup kompletu strojów meczowych na potrzeby drużyny młodzików KS Koszyce Wielkie.

2 września 2016 17:30 boisko w Koszycach Wielkich

Liga Młodzików I kolejka