Udany obóz

• autor: KoszyceWielkie, 2016-07-25 15:59

Za nami pierwszy w historii KS Koszyce Wielkie obóz wyjazdowy. Przez siedem dni, w miejscowości Cmolas (woj. podkarpackie), nasi najmłodsi zawodnicy doskonalili swoje umiejętności piłkarskie pod okiem trenerów Tomasza Onaka oraz Mieszko Okońskiego.

Trener Tomasz Onak:

"Pierwszy obóz w historii naszego klubu dobiegł końca. W Cmolasie zameldowalismy się w sobotę, po rozpakowaniu i posilku przyszedł czas na pierwszy lekki trening, który rozpoczynał ciężką pracę na kolejne dni. Sam obiekt bardzo przyjazny i spełniał nasze oczekiwania w pełni, pokoje, jadalnia, basen i hala, wszystko na miejscu. Dni wyglądały podobnie, zaczynając od porannego rozruchu, poprzez jedzenie dwa treningi i basen. Był także czas na tenis stołowy, gdzie zorganizowaliśmy turniej wewnętrzny, gry na hali i po 2 sparingi dla każdej grupy. Konkurs czystości w pokojach także cieszył się dużym zainteresowaniem, niektórzy przykladali się do niego z zaangażowaniem podobnym do zajęć piłkarskich. Od tej sportowej strony skupilismy się na dooskonaleniu techniki, koordynacji ruchowej i małych grach. Pod koniec obozu w meczu kontrolnym było widać, że jest progres w porównaniu do meczu rozegranego na początku. Nie zamierzamy jednak na tym poprzestać i po powrocie do treningów, dalej jesteśmy nastawieni na ciężką pracą nad grupami młodzieżowymi."

Trener Mieszko Okoński:

"W dniach 16-22 lipca najmłodsi zawodnicy klubu KS Koszyce Wielkie przebywali na obozie w miejscowości Cmolas, gdzie trenowali na obiektach tamtejszego Ośrodka Rekreacji i Wypoczynku. Do naszej dyspozycji mieliśmy: boisko trawiaste, pełnowymiarową halę, małą salę gimnastyczną, boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz basen. Świetna baza treningowa oraz typowo piłkarska pogoda pozwoliły naszym zawodnikom bardzo dobrze przygotować się do nadchodzącego sezonu. Każdy dzień obozu rozpoczynaliśmy lekkim rozruchem po czym udawaliśmy się na śniadanie, następnie dzieci miały chwilę czasu wolnego i pierwszy trening po którym zawsze była chwila przerwy oraz obiad. Po południu młodzi piłkarze mieli chwilę dla siebie, zazwyczaj w tym czasie udawaliśmy się na spacer do sklepu czy też na zajęcia rekreacyjne. Późnym popołudniem miał miejsce drugi nieco lżejszy trening po którym wszyscy udawaliśmy się na basen gdzie po ciężkich treningach wszyscy mogli się nieco zregenerować. Po basenie miała miejsce kolacja, następnie na zakończenie dnia odbywały się zajęcia rekreacyjne z tenisa stołowego lub gra w piłkę na hali. Jeżeli chodzi o typowo piłkarską stronę obozu, to przed wyjazdem razem z trenerem Tomkiem opracowaliśmy plan treningowy który udało nam się zrealizować. Najbardziej skupialiśmy się nad nauczaniem oraz doskonaleniem techniki specjalnej a głównymi tematami treningów były: uderzenia, przyjęcia, prowadzenie oraz zwody. Bardzo dużo czasu poświęciliśmy szczególnie na dwa pierwsze elementy, i co bardzo cieszy w rozegranych sparingach czy też grach wewnętrznych było widać znaczną poprawę. Wiele jednostek treningowych było przeprowadzanych w takiej formie, aby zawodnicy mieli jak najwięcej kontaktów z piłką. Według mnie w takim wieku zawodnicy powinni większość ćwiczeń wykonywać z piłką u stopy tak aby cały czas doskonalić czucie piłki. Dodatkowo nie zabrakło również pracy nad koordynacją, którą powinno się kształtować w wieku 8-12 lat. Podsumowując, jestem bardzo zadowolony z pracy jaką wykonali młodzi zawodnicy. Mam nadzieję iż zapał z jakim trenowali na obozie nie opadnie i na treningach już na własnych obiektach pokażą się z równie dobrej strony. Teraz chłopcy mają tydzień wolnego a od sierpnia zaczynamy kolejny etap przygotowań do nowego sezonu."

W trakcie trwania obozu przeprowadziliśmy 12 treningów, zagraliśmy 3 gierki wewnętrzne oraz 4 sparingi z drużynami z Rzeszowa i Mielca, do tego dołożyliśmy 5 porannych rozruchów i 5 wizyt na basenie. Jak widać, chłopcy w tym tygodniu nie próżnowali. Jeszcze jedną wielką zaletą obozu była możliwość pozaboiskowej integracji, czas wolny chłopcy spędzali zawsze razem, co niewątpliwie przyczyni się do jeszcze większej spójności w drużynie.

Na koniec, od całego klubu KS Koszyce Wielkie pragniemy przekazać słowa podziękowania dla Pani dyrektor OWiR w Cmolasie Iwony Soda oraz całego personelu Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Cmolasie za świetnie przygotowany obóz oraz fantastyczną współprace! Do zobaczenia za rok!