• Tuchovia II Tuchów - Dunajec Mikołajowice

2017-10-22, 17:00:00

Skrzyszów Cup 2016 orliki

• autor: KoszyceWielkie, 2016-06-21 10:04

W minioną niedzielę zespół orlików naszego klubu gościł na turnieju Skrzyszów Cup 2016 dla rocznika 2006. W pierwszym meczu fazy grupowej zmierzyliśmy się z  pierwszą drużyną gospodarzy. Bardzo dobry początek w naszym wykonaniu i dość szybkie prowadzenie 2:0 po bramkach Piotrka Rojka i Wojtka Czabańskiego. Później niestety brakło troszkę koncentracji i gospodarze zdołali wyrównać wynik meczu.

W drugim meczu naszym rywalem była drużyna AP Brzesko. Bardzo ciężki pojedynek rozgrywany na orliku, gdzie nawierzchnia aż parzyła w stopy. Dwie bramki Wojtka i ponownie prowadzenie 2:0. Gdy chłopcy z Brzeska zdobyli kontaktową bramkę, było troszkę obaw że powtórzy się sytuacja z meczu ze Skrzyszowem. Ostatecznie udało się dowieźć korzystny rezultat do końca meczu.

Trzeci mecz gramy z drużyną Żaków ze Skrzyszowa. Pierwotnie miał być to Gryf Pleśna, jednak ta ekipa nie dotarła na turniej. Bezdyskusyjna przewaga naszej drużyny ,ale jednak dość skromne zwycięstwo 2:0. Bramki - Piotrek i Kamil Wzorek. Po tym meczu niestety zaczęły się schody. Kolejny rywal Galacticos I Ostrowiec Świętokrzyski dał nam niezłą lekcję futbolu. Pierwsze ich trzy akcje i trzy bramki .Trudno się dziwić że chłopcy się troszkę podłamali i walczyli już raczej tylko o przetrwanie. Wynik końcowy 0:5. Następny mecz ze znanym nam już rywalem (turniej w Przyborowie ,porażka 0:2) czyli Puszczą Niepołomice. Bardzo fajny mecz w naszym wykonaniu, walka na 150 %  i mnóstwo okazji do zdobycia gola. Niestety nie potrafiliśmy udokumentować naszej przewagi bramką. Rywale oddali chyba tylko trzy strzały z czego dwa -  z ok. 20m okazały się celne. Grupę kończymy na trzecim miejscu i w drugiej fazie walczymy o m-ca od 5 do 8. Mecz z Westowią bardzo wyrównany. W regulaminowym czasie wynik 1:1 ( Kamil Wzorek). Rzuty karne rozstrzygnęły się w 5 serii niestety 2:3 na korzyść Westovii. Bramki Piotrek Rojek i Kamil Dulęba. Ostatni mecz o 7 m-ce z Dąbrovią raczej bez historii i wysoka porażka 0:3.

Turniej kończymy na 8 miejscu. Statuetkę dla najlepszego zawodnika naszej drużyny otrzymał Piotrek Rojek, który dzisiaj się dosłownie dwoił i troił. Podobnie jak w Przyborowie znowu we znaki dał się nam upał. Chłopcy, jak nigdy dotąd, sami prosili o zmiany w czasie meczu. Może powodem nie był tylko upał, ale również to że dawali z siebie naprawdę maksimum możliwości. Braki techniczne nadrabiali walecznością i charakterem. Zebrali sporo doświadczenia które na pewno zaprocentuje w przyszłości.

KS Koszyce - LUKS Skrzyszów I 2:0 (P. Rojek, W. Czabański)

KS Koszyce - AP Brzesko 2:2 (W. Czabański)

KS Koszyce - LUKS Skrzyszów II 2:0 (P. Rojek, K. Wzorek)

KS Koszyce - Galacticos I Ostrowiec Świętokrzyski 0:5