Weekendowy maraton Orlików

• autor: KoszyceWielkie, 2016-06-08 09:35

Bardzo pracowity weekend ma za sobą zespół orlików KS Koszyce Wielkie.

W sobotę wzięliśmy udział w ostatniej odsłonie rozgrywek grupowych Deichmann Mistrzostwa 2016.

Do rozegrania mieliśmy trzy mecze turniejowe z Danią, Gruzją i Hiszpanią, oraz towarzyski z drużyną Meksyku.

Pierwszy mecz  z Danią ( Łęg Tarnowski ) zaczynamy w świetnym stylu. Trzy stuprocentowe  sytuacje kończą się jednak strzałami prosto w bramkarza. I właśnie po ostatniej takiej akcji przeciwnicy wyprowadzają kontrę, strzał w kierunku bramki i jeden z naszych obrońców pakuje piłkę do własnej siatki. Przegrywamy 0:1. Chłopcy jednak się nie załamali i szybko doprowadzili do remisu po strzale Kamila Wzorka. Gra się wyrównała i chwilami było dość nerwowo. Na szczęście dla nas, w drugiej połowie do bramki przeciwników trafiają Wojtek Czabański i Kacper Stańczyk. Wygrywamy 3:1.

Drugie spotkanie rozgrywamy z Gruzją czyli drugą drużyną Tarnovii 2005.

Początek spotkania identyczny jak z Danią. Gra toczy się raczej pod nasze dyktando, aż tu nagle rzut rożny dla Gruzji – piłka odbija się od naszego obrońcy i wpada do bramki. 0:1 i  znowu  robi się nerwowo. Emocje udzielają się również rodzicom , do tego stopnia że jedna z mam zatrzymuje pikę nogą aby ta nie wypadła na aut- delikatna reprymenda od sędziego i gramy dalej J. Po przerwie bramkę na 1:1 strzela Nataniel Banach i odżywają nadzieje na korzystny wynik. W dalszym ciągu mamy przewagę jednak to przeciwnicy po składnej akcji lewą stroną boiska zdobywają bramkę i mecz kończy się zwycięstwem Gruzji 2:1.

Ostatni mecz rozgrywek grupowych z Hiszpanią czyli Metalem Tarnów to miażdżąca przewaga naszej drużyny. Chłopcy nie mieli litości dla mniej doświadczonych przeciwników i zaaplikowali im aż 15 bramek tracąc przy tym tylko jedną ( aczkolwiek bardzo ładna zdobytą z rzutu wolnego). Bramki w tym meczu zdobywali : W. Czabański x 4, K. Wzorek x4, H. Kłósek x 2, K. Dulęba x2, P. Rojek, N. Banach, K. Stańczyk.

Ostatnie towarzyskie spotkanie z Meksykiem czyli Wolanią 2005 to już całkowita dominacja naszych przeciwników i porażka 0:6. Całkowicie zawiodła linia defensywna, a i w ataku graliśmy jakoś tak bez przekonania J.

Natomiast w niedzielę 5 czerwca wyruszyliśmy na podbój Przyborowa czyli turniej Fachowiec Cup 2016 organizowany przez AS Elita Brzesko. Po małych problemach ze znalezieniem boiska przed godz. 11 zameldowaliśmy  się na miejscu. Początkowo  w turnieju miało wziąść udział 16 drużyn podzielonych na cztery grupy. Jednak nie wszystkim ekipom się udało dojechać i na placu boju stawiło się 13 zespołów, które organizator podzielił na dwie grupy. Mecze w grupach rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, następnie po 4 najlepsze zespoły z każdej grupy awansowały do tzw. Ligi Mistrzów i grały o miejsca od 1 do 8, a zespoły z miejsc 5-7 i 5-6 grały w Lidze Europy czyli o  miejsca 9-13 ( z zaliczeniem meczów grupowych ).

Trafiliśmy do grupy B z Błękitnymi Przyborów, Fablokiem Chrzanów, Zubello Iwkowa I, Puszczą Niepołomice, Westovią Tarnów i Błękitna Elitą Brzesko. Dwa zwycięstwa i cztery porażki pozwoliły nam zająć 6 miejsce w grupie i awans do Ligi Europy. Kolejna faza rozgrywek to porażka z lokalnym rywalem LUKS Skrzyszów i zwycięstwo z Zubello iwkowa II co w ogólnym rozrachunku pozwoliło nam zająć 9 miejsce czyli zwycięstwo w Lidze Europy ! Chłopcy naprawdę dzielnie walczyli i zostawili na boisku mnóstwo zdrowia, potu i łez. W przegranych meczach z Przyborowem i Iwkową I to my pierwsi obejmowaliśmy prowadzenie jednak nie ustrzegliśmy się prostych błędów i niestety przegraliśmy. Z Westovią- późniejszym zwycięzcą całego turnieju ponieśliśmy nieznaczną porażkę 0:1 po głupim błędzie obrony.

Naprawdę bardzo ciężki turniej, rozgrywany  w trudnych warunkach atmosferycznych ze względu na panujący upał. Mecze rozgrywane praktycznie co 15-20 minut. Mimo wszystko chłopcy dali radę i jestem z nich naprawdę bardzo dumny. Na szczególne pochwały zasługuje Krystian Sołtys , który chyba rozegrał turniej życia i został wybrany najlepszym bramkarzem Ligi Europy !

Wyniki poszczególnych meczy:

KS Koszyce – Błękitni Przyborów 1:2 (K. Wzorek)

KS Koszyce – Fablok Chrzanów 3:1 ( K.Wzorek x 2, W.Czabański)

KS Koszyce – Zubello Iwkowa I 2:3 ( W. Czabański x 2)

KS Koszyce – Puszcza Niepołomice 0:2

KS Koszyce – Westovia Tarnów  0:1

KS Koszyce – Elita Brzesko   4:0 ( W.Czabański x 2, F. Świderski, K. Dulęba )

KS Koszyce – LUKS Skrzyszów 0 :2

KS Koszyce – Zubello Iwkowa II  4:0 (K. Stańczyk, W. Czabański, F.Świderski,K.Wzorek)

autor: ~Zbyszek 2016-06-08 11:48:34

avatar Cóż za szczegółowa relacja przygotowana przez p.o. Trenera. Opisy poszczególnych meczy, prawie jak opisy przyrody w "Nad Niemnem" :)