II Memoriał im. Antoniego Barana w Brzesku

• autor: KoszyceWielkie, 2016-05-23 09:48

Dzień po zmaganiach w mistrzostwach Deichmanna, nasi chłopcy w okrojonym składzie (bez Krystiana Zdeba, Kuby Lamparskiego i trenera Tomasza Onaka) udali się na turniej do Brzeska w którym wzięło udział 10 drużyn podzielonych na dwie grupy. O wyjście do półfinału przyszło nam się mierzyć z Unią Tarnów, Radłovią, Puszczą Niepołomice oraz z gospodarzem turnieju Elitą Brzesko. Pierwszy mecz zagraliśmy z bardzo nam znaną ekipą Unii. Jak zwykle w meczach z tą drużyną toczyliśmy wyrównany bój. Niestety, tym razem to my musieliśmy zejść z boiska pokonani. O zwycięstwie zadecydowała jedna bramka, którą padła po pięknym strzale z rzutu wolnego zawodnika z Unii. Drugi mecz z Puszczą Niepołomice to już był koncert w wykonaniu naszych chłopaków, wynik 5:0 mówi sam za siebie. Do trzeciego meczu przystąpiliśmy bez naszego "motoru napędowego" czyli Maćka Nytko, który musiał zakończyć udział w turnieju z powodów zdrowotnych. Jak bardzo jest to ważny zawodnik naszej drużyny było widać w meczu przeciwko Radłovii Radłów. Mimo iż przegraliśmy jedynie 2:3, zagraliśmy bardzo słaby mecz, bez agresji z tyłu i bez zęba z przodu. Na domiar złego, do ostatniego meczu w grupie przeciwko najlepszej tego dnia Elicie, podeszliśmy bez kolejnego filara naszej obrony Huberta Dulęby. Z braków kadrowych skorzystali nasi najmłodsi zawodnicy z rocznika 2008, których w wyjściowym składzie na Elitę znalazło się aż czterech. Przegraliśmy ten mecz 0:4, ale moim skromnym zdaniem był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu tego dnia. Młodzi, wspierani przez bardziej doświadczonych Mikołaja, Mateusza i Piotrka, dali prawdziwy popis charakteru, serca do walki i sportowego ducha tocząc mocny i wyrównany bój przez większą część spotkania. Na miano bohatera tego meczu zasłużył nasz bramkarz Piotrek Chrapusta, który bronił jak w transie.

Po fazie grupowej zostało nam zagrać mecz o siódme miejsce przeciwko Błękitnym Przyborów. Mecz toczony na 30-stopniowym upale, nie zachwycił. Jedyna bramka meczu padła po strzale Mikołaja Radlińskiego i to wystarczyło by pokonać rywala.

Wyniki KS Koszyce:

KS Koszyce - Unia Tarnów 0:1

KS Koszyce - Puszcza Niepołomice 5:0 (M. Radny x2, M. Melczenko, M. Radliński, M. Nytko)

KS Koszyce - Radłovia Radłów 2:3 (F. Ramian, M. Radliński)

KS Koszyce - Elita Brzesko 0:4

KS Koszyce - Błękitni Przyborów 1:0 ( M. Radliński)

Skład KS Koszyce:

P. Chrapusta - M. Nytko, H. Dulęba, M. Radliński, M. Radny, M. Melczenko, A. Niedzielski, H. Kusiak, F. Ramian, J. Chrapusta