Elmetar/Galmar Cup 2016

• autor: KoszyceWielkie, 2016-02-21 19:56

Za nami pierwsza edycja turnieju Elmetar/Galmar Cup. Było to nowe doświadczenie dla naszego klubu, i można śmiało stwierdzić że sprostowaliśmy zadaniu. Odnieśliśmy sukces organizacyjny i sportowy - wysokie miejsca pierwszej i drugiej drużyny temu dowodem.

Relacje z turnieju jak zwykle przygotował trener chłopców Tomasz Onak:

"Za nami pierwsza edycja turnieju Elmetar Galmar Cup w Koszycach Wielkich. Turniej był rozgrywany systemem każdy z każdym, nasz klub w dniu dzisiejszym reprezentowały dwie drużyny. Pierwszy mecz Koszyce rozgrywają między sobą, zasłużenie wygrywają starsi i bardziej doświadczeni zawodnicy. Kolejny mecz to już bardziej wymagający rywal, dobrze nam znany Skrzyszów. Wyrównany pojedynek na parkiecie, jednak tym razem to goście wyszli zwycięsko z tego pojedynku, trzeba zauważyć, że po stracie bramki Koszyce grały dość wysokim pressingiem, Skrzyszów miał problemy z wychodzeniem z własnej strefy obronnej, z naszej strony jednak nic do siatki nie wpadło, pomimo kilku prób, i przeciwnik zgarnął 3 oczka. Kolejne spotkania z Unią, Kielcami i Czarnovią to już lekki spadek formy z naszej strony, mimo dopisania w tych meczach 5 punktów. Gra już nie była tak płynna jak chłopców na to stać, brak agresji i granie na stojąco rzadko przynoszą zadowalające rezultaty. Dwa ostatnie spotkania już bardziej zadowalające, najpierw graliśmy z AP Brzesko, z którym ostatnio przy różnych okazjach spotykaliśmy się na parkiecie. Brzeska drużyna wysoko postawiła poprzeczkę, jednak bardzo dobrze weszliśmy w mecz strzelając bramkę zaraz po rozpoczęciu spotkania. Rywal miał także rzut karny jednak nie potrafił go zamienić na bramkę , zgarnęliśmy bardzo ważne punkty. Ostatni mecz I drużyny z Koszyc zakończony zwycięstwem w pełni zasłużonym z Wolanią, dominacja na każdym centymetrze parkietu. Nasza druga drużyna też pokazała się z bardzo dobrej strony, było bardzo dużo walki w każdym spotkaniu, czego troszkę brakło pierwszej drużynie. Chłopcy z drugiej drużyny potrafili wygrać z Wolania, AP Brzesko i FA Kielce, punktami podzielili się z Unią Tarnów i Czarnovią a porażki ponieśli jedynie z dwoma najlepszymi zespołami turnieju. Cała drużyna grała bardzo ambitnie. Jak zawsze wszędzie pełno było Filipa Ramiana, a i bardzo dobry turniej rozegrał Adrian Niedzielski wygrywając sporo pojedynków w defensywie. Na szczególną uwagę zasługuje mecz z Wolania gdzie chłopcy po głupio straconej bramce pokazali charakter i całkowicie odmienili losy pojedynku zgarniając pełną pulę w pojedynku. Podsumowując, turniej można zapisać na bardzo duży plus i pod względem organizacyjnym jak i sportowym, duża w tym zasługa osób z zarządu klubu i rodziców. Skrzyszów w turnieju okazał się najlepszą drużyna i zasłużenie wygrał, jednak jak pokazuje większość spotkań, turniej był bardzo wyrównany, Brzesko potrafiło pokonać Skrzyszów, Skrzyszów nas a my Brzesko. Pierwsza drużyna Koszyc ostatecznie zajęła drugie miejsce a druga drużyna była czwarta. Najlepszym bramkarzem turnieju okazał się Piotrek Chrapusta, a perełką turnieju okrzyknięto Filipa Ramiana."

Wyniki z udziałem pierwszej drużyny KS Koszyce:

KS Koszyce I - KS Koszyce II 3:0 (M.Radny, K.Wzorek x 2)

KS Koszyce I - LUKS Skrzyszów 0:1

KS Koszyce I - Unia Tarnów 1:0 (K.Wzorek)

KS Koszyce I - Czarnovia Czarna 0:0

KS Koszyce I - FA Kielce 0:0

KS Koszyce I - AP Brzesko 1:0 (M.Radliński)

KS Koszyce I - Wolania 3:0 (M.Radliński x 2, K. Zdeb)

Wyniki drugiej druzyny:

KS Koszyce II - KS Koszyce I 0:3

KS Koszyce II - Unia Tarnów 0:0

KS Koszyce II - FA Kielce 1:0 (J.Chrapusta)

KS Koszyce II - Czarnovia Czarna 1:1 (M.Melczenko)

KS Koszyce II - Wolania 2:1 (F.Ramian, M.Melczenko)

KS Koszyce II - LUKS Skrzyszów 0:3

KS Koszyce II - AP Brzesko 1:0 (M.Melczenko)

Klasyfikacja końcowa:

1. LUKS Skrzyszów

2. KS Koszyce I

3. Unia Tarnów

4. KS Koszyce II

5. AP Brzesko

6. FA Kielce

7. Czarnovia Czarna

8. Wolania Wola Rzędzińska

Składy naszych drużyn:

KS Koszyce I: P.Chrapusta, K.Zdeb, M.Nytko, H.Dulęba, J.Lamparski, K.Wzorek, M.Radny, M.Radliński

KS Koszyce II: N.Banach, K.Stańczyk, A.Niedzielski, F.Ramian, M.Melczenko, J.Chrapusta, D.Siuta, M.Stańczyk

Po turnieju została zorganizowana dogrywka. Głodni gry rodzice i niedosyceni emocjami chłopcy rozegrali paregodzinny sparing. Statystyk i wyniku tego meczu nikt nie pamięta.