Wróciły wspomnienia z wyprawy do Warszawy…

• autor: KoszyceWielkie, 2016-01-31 14:06

Za nami najdalszy wyjazd w historii kubu, turniej rocznika 2006 w Staszowie. Relacje z wyjazdu tym razem przygotował tata Mikołaja Pan Mirosław Radliński. Zapraszamy do lektury:

"W sobotę 30.01.2016 KS Koszyce Wielkie wybrały się na Turniej Piłkarski organizowany przez  Pogoń Staszów. Dotarcie na miejsce ułatwił nam transport zorganizowany przez klub z zaprzyjaźnionym przewoźnikiem. Niestety nie wszystkim udało się dotrzeć na zbiórkę, a tym samym na turniej, jednak pojechaliśmy zdeterminowani, z chęcią osiągnięcia jak najlepszego wyniku sportowego. Zawodnikom z rocznika 2006 towarzyszyły Żaki 2007 oraz wierni kibice-rodzice, „uzbrojeni” po raz pierwszy w flagi barwy klubowej i bęben.  W drodze czas mijał miło na pogawędce o czekającym nas turnieju, kolejnych zmaganiach sportowych i ćwiczeniach gardeł do dopingu.

Pierwszy mecz turnieju rozgrywamy z FA Kielce, który wygrywamy 1:0 po bramce Wojtka Czabańskiego. W spotkaniu tym mamy przewagę, a przeciwnik nie stawia dużych wymagań (ponoć w osłabionym składzie), jednak spotkanie kończy się skromnym zwycięstwem.
W drugim meczu spotykamy się z drużyną Baszta Rytwiany. Mecz, już bardziej wyrównamy, choć gramy zachowawczo, nie stwarzamy nazbyt klarownych sytuacji, kończy się dla nas szczęśliwym remisem 0:0, gdyż przeciwnik obija nasze słupki. Do trzeciego meczu przystępujemy z najsłabszą drużyną w grupie, na co wskazywały dotychczasowe ich wyniki. Niestety przewidywanie wyników poza boiskiem często jest weryfikowane podczas meczu. Choć dość szybko strzelamy gola i wychodzimy na prowadzenie 1:0 (bramka Piotrka Rojka), stwarzamy inne sytuacje (słupek Mikołaja Radlińskiego), to tracimy gola po błędzie i mecz kończy się remisem 1:1. W ostatnim meczu spotykamy się z najlepszą tego dnia drużyną w grupie Młodzik II Radom i mimo stawianego oporu i stworzeniu nielicznych sytuacji bramkowych przegrywamy zasłużenie 0:2. Zdobyte pięć punktów pozwala nam na osiągnięcie trzeciego miejsca w grupie i grę o piąte miejsce w całym turnieju. Mecz o piąte miejsce rozgrywamy z drużyną Pogoń Staszów I. Toczymy dość wyrównany mecz z zawodnikami, którzy przewyższają nas fizycznie i kiedy kibice przygotowują się do rozstrzygnięcia meczu w rzutach karnych, pechowo tracimy bramkę na 20 sekund przed końcowym gwizdkiem. Ostatecznie turniej kończymy na szóstym miejscu, strzelając dwie bramki (mała skuteczność i mała ilość sytuacji bramkowych) i tracąc także niewiele – trzy bramki.

Trudno powiedzieć co szwankowało i przełożyło się na raczej przeciętny występ turniejowy, ponieważ okres przygotowawczy przed turniejem w Staszowie był przepracowany intensywnie, a chłopcy na treningach spisywali się bardzo dobrze. Ale to kolejne cenne doświadczenie i powód do przemyśleń dla sztabu szkoleniowego. Okiem kibica wydaje się także konieczne przećwiczenie dwóch, trzech rozwiązań przy stałych fragmentach gry. W przerwach między meczowych nasi młodzi zawodnicy ćwiczyli umiejętności manualne (gry na telefonachJ), korzystali z posiłków w miejscowym barze w bardzo fajnym obiekcie sportowym (hala+basen) oraz doskonalili zręczność i refleks grając w cymbergaja. Na pewno na wysokości zadania stanęli kibice-rodzice, którzy spontanicznie i do końca kibicowali naszym zawodnikom, przy powiewających flagach klubowych w rytm bębnów i śpiewu, któremu ton i przewodnictwo nadawał prezes klubu który jak twierdzili wtajemniczeni swoje doświadczenie w tym zakresie zdobywał w szkolnym chórku oraz śpiewając pod balkonem swojej żony. Droga powrotna  upłynęła na dalszej integracji, rozmowach, śpiewach i planach na przyszłość. I znów w autokarze czuć było zapach pigwy, dębu i… kiełbasy z kanapek. Wróciły wspomnienia z wyprawy do Warszawy…"

Mecze z udziałem naszej drużyny:

KS Koszyce - FA Kielce 1:0 (W. Czabański)

KS Koszyce - Baszta Rytwiany 0:0

KS Koszyce - Pogoń Staszów II 1:1 (P. Rojek)

KS Koszyce - Młodzik Radom I 0:2

KS Koszyce - Pogoń Staszów I 0:1

Ostateczna kolejność na trunieju;

1. AP PN Mielec

2. Młodzik Radom I

3. Młodzik Radom II

4. Baszta Rytwiany