Ze Skrzyszowa wracamy z tarczą!

• autor: KoszyceWielkie, 2016-01-24 18:16

Relacja z turnieju przygotowana przez trenera Żaków Tomasza Onaka:

"Piękny dzień dla naszych Żaków! Na dzień dobry w turnieju trafiliśmy do grupy śmierci razem z pierwszą drużyną Unii Tarnów i AP Brzesko. Wyrównane wyniki tej grupy świadczą bez wątpienia o jakości grających tam ekip. Zaczynamy z Unią, początek należał do Tarnowian, później Koszyce wróciły z dalekiej podróży i kilkadziesiąt sekund przed końcem Hubert Dulęba zmusił rywala do skierowania piłki do swojej bramki, jak istotna była to bramka w ostatecznym rozrachunku okazało się po kolejnych meczach w naszej grupie. Drugi mecz z Brzeskiem również wyrównany i kończymy ponownie remisem 1:1. Obraz gry podczas zmagań grupowych nie do końca nas zadowalał, proste błędy, brak komunikacji. Ważne jest jednak by punktować również wtedy gdy nie idzie. Gra w fazie pucharowej wyglądała już lepiej, z meczu na mecz się rozkręcaliśmy, może wpływ miała na to pizza zjedzona w szatni, którą dostarczyli organizatorzy. W ćwierćfinale spotkaliśmy się z Dębnem, wygrywamy pewnie 2:0, jednak wygrana powinna być bardziej okazała, jednak brak spokoju w rozegraniu spowodował jedynie dwubramkowe zwycięstwo. W półfinale spotykamy się z Radłowem, z którym mieliśmy pewne rachunki do wyrównania z Brzeska. Bardzo wysoki pressing i agresywna gra, spowodowała, że rywal miał problemy z wyprowadzaniem piłki z własnej strefy obronnej. Rachunki wyrównane i meldujemy się w finale gdzie czeka na nas gospodarz turnieju.

O finale można powiedzieć mecz jak mecz, zawsze jak gramy ze Skrzyszowem to iskrzy na boisku, dzisiaj nie było inaczej. Chłopakom z pewnością łatwo nie grało się przy gorącym dopingu ze strony gospodarzy. Skrzyszów jako pierwszy znalazł drogę do naszej bramki. Szybko na trafienie gospodarzy pięknie odpowiedział Mikołaj strzelając nie do obrony po długim słupku, bramkarz bez szans. Ostatnie minuty meczu to zacięty pojedynek i kilka szans z obu stron, jednak bramkarze na posterunku. W rzutach karnych od początku wielkie emocje gdyż pierwszego nie wykorzystujemy, rywal trafia do siatki i sytuacja robiła się gorąca. Kolejne 2 rzuty karne to jednak pewnie wyegzekwowane "jedenastki" i na koniec to Koszyce mogły świętować triumf.

Podsumowując, puchar zdobyty pełną gębą, wyjście z pierwszego miejsca z grupy śmierci, przejście w dobrym stylu przez fazę pucharową i bardzo emocjonujący mecz o pierwsze miejsce. MVP turnieju został Maciek Nytko, jak zawsze Maciek nie schodzi poniżej pewnego wysokiego poziomu. Niektórzy koledzy oglądając go z boku powinni brać z niego przykład i wkładać w swoją grę tyle samo serca i zdrowia co Maciek. Każdy z Żaków, dołożył dzisiaj coś od siebie i miał udział w końcowym zwycięstwie. Dzisiaj się cieszymy, ale od jutra w klubie zaczynamy operacje Staszów i ciężko pracujemy na treningach."

Wyniki z udziałem naszej drużyny:

Faza grupowa:

KS Koszyce - Unia Tarnów I 1:1 (H. Dulęba)

KS Koszyce - AP Brzesko 1:1 (M. Nytko)

1/4 finału

KS Koszyce - Orzeł Dębno 2:0 (M. Radliński, K. Wzorek)

1/2 finału

KS Koszyce - Radłovia Radłów 2:0 (H. Dulęba, M. Radliński)

Finał

KS Koszyce - LUKS Skrzyszów I 1:1 k.2:1 (M. Radliński)

Skład KS Koszyce: P. Chrapusta - M. Nytko, H. Dulęba, K. Zdeb, K. Wzorek, M. Radliński, J. Lamparski, M. Melczenko, M. Radny, J. Chrapusta, A. Niedzielski

Klasyfikacja końcowa:

1 KS Koszyce Wielkie

2 LUKS Skrzyszów I

3 Radłovia Radłów

4 Unia Tarnów I

5 Orzeł Dębno

6 Unia Tarnów II

7 Westovia Tarnów

8 Metal Tarnów

9 AP Brzesko

10 Sokół Borzęcin

11 LUKS Skrzyszów II

12 LKS Ostrów-Wierzchosławice

autor: ~rodzic 2016-01-24 18:50:58

avatar Super emocje , piękny dzień ,brawo chłopcy

autor: ~anonim 2016-01-24 18:57:26

avatar "Puchar zdobyty pełną gębą" - inaczej nie da sie okreslic!