Potrafili się odbudować, pokazać charakter

• autor: KoszyceWielkie, 2016-01-16 22:18

Piąte miejsce, przy jakości gry i zaangażowaniu naszych chłopców w dzisiejszym turnieju w Pilznie, było minimalną z możliwych nagród. Z powodu nieobecności trenera Tomasza Onaka, drużynę wyjątkowo prowadzili Zbyszek Nytko i Robert Kwiek. Szczegółową relację, również wyjątkowo, przygotował Pan Radliński, tata Mikołaja. Zapraszamy do lektury.

"Ferie rozpoczęte, ale dla naszych młodych piłkarzy wcale nie oznacza to przerwy w zmaganiach sportowych. Sobotę zawodnicy z rocznika 2006 wspierani przez Żaków 2007 spędzili na turnieju Euro Pilzno 2016, gdzie dzielnie walczyli z rówieśnikami z LKS Rzemieślnik Pilzno I, ASP Wisłoka Dębica, Mosir Dukla oraz Siarką Tarnobrzeg. Pierwszy mecz rozgrywamy z gospodarzami turnieju; przez większość spotkania gra toczy się na remis, nie wykorzystujemy szansy na zdobycie gola, gdyż piłka uderzona z rzutu wolnego przez Piotrka Rojka uderza w górną część słupka, jednak nie trafia do bramki. Gdy mecz zbliża się do końca sędzia trochę niespodziewanie zarówno dla piłkarzy jak i dla kibiców-rodziców dyktuje rzut karny dla gospodarzy, który zostaje wykorzystany. Sytuacja ta wydaje się wpłynąć deprawująco na naszych zawodników i przed końcowym gwizdkiem tracimy drugą bramkę. W drugim meczu trafiamy na Siarkę Tarnobrzeg, jak się później okazało, zwycięzcę całego turnieju. Koszyce w tym meczu stawiają przeciwnikowi wysoko poprzeczkę. Rzut wolny uderzony przez Krystiana Zdeba trafia do bramki i prowadzimy 1:0. Siarka dość szybko odpowiada bramką a chwilę później wychodzi na prowadzenie 2:1, jednak nie cieszy się tym zbyt długo, ponieważ tuż po rozpoczęciu gry Mikołaj Radliński ku zaskoczeniu bramkarza uderza w piłkę zza połowy boiska, która ląduje w okienku bramki przeciwnika. W przekroju całego turnieju była to jedna z dwóch bramek strzelona z tak dalekiej odległości. Mimo podjętej walki mecz kończy się naszą drugą porażką, gdyż Siarka strzela nam trzecią bramkę, a my przez chwilę gramy w osłabieniu.  W kolejnym meczu spotykamy się ze znanym nam rywalem, gdyż drużynę Mosir Dukla mieliśmy okazję poznać na turnieju w Jaśle. Rządni rewanżu przystępujemy do gry zdeterminowani i po bramce Piotra Rojka obejmujemy prowadzenie. Gra przez chwilę wyrównuje się i Mosir po jednej z nielicznych akcji doprowadza do remisu. I tu następuje powtórka historii i zaprzeczenie słów wiersza Szymborskiej „nic dwa razy się nie zdarza” – Mikołaj Radliński ponownie po rozpoczęciu gry uderza w piłkę zza połowy boiska i przy udziale bramkarza Mosiru zdobywa dla Koszyc drugą bramkę. Wynik ostateczny meczu ustala Piotrek Rojek strzelając gola na 3:1 i tym samym Koszyce w pełni rewanżują się Dukli. Do ostatniego meczu w fazie grupowej przystępujemy w bojowych nastrojach z nadzieją na poprawę dorobku punktowego, co tym samym pozwoli nam zagrać o wyższe miejsce w fazie finałowej turnieju. Starcie z Wisłoką Dębica kończy się naszym zwycięstwem tylko 2:1, gdzie stwarzamy wiele sytuacji na zdobycie gola, mamy przewagę nad przeciwnikiem, a na listę strzelców wpisuje się po raz kolejny Piotrek Rojek oraz Maciek Nytko. Dwa ostatnie zwycięstwa powodują, iż zajmujemy trzecie  miejsce w grupie i w meczu o miejsce piąte w całym turnieju spotykamy się z dobrze znanym nam LUKS Skrzyszów. Mecz wyrównany i zacięty, jak większość naszych spotkań z tym przeciwnikiem, kończy się zwycięstwem naszych piłkarzy po kolejnej ładnej bramce Piotrka Rojka strzelonej główką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Dzisiejszy turniej  przyniósł zdecydowanie większą ilość zdobytych bramek, niż ostatnie nasze występy. O zaangażowaniu w grę naszych piłkarzy w dniu dzisiejszym świadczy fakt, iż zwycięzca całego turnieju Siarka Tarnobrzeg tylko z nami straciła dwa gole. W czasie dzisiejszego turnieju chłopcy pokazali, iż mimo dwóch pierwszych porażek potrafili się odbudować, pokazać charakter i poprzez trzy kolejne zwycięstwa zająć bardzo dobry wynik. Na pochwałę zasługują dzisiejsi wszyscy zawodnicy z pola, a także nasz bramkarz Piotrek Chrapusta, który pokazał kilka udanych interwencji i wprowadzeń piłki do gry. Już jutro kolejne emocje, tym razem turniej Euro Pilzno 2016 dla naszych piłkarzy z rocznika 2008."

Wyniki z udziałem naszej drużyny:

faza grupowa

KS Koszyce - Rzemieślnik Pilzno I 0:2

KS Koszyce - Siarka Tarnobrzeg 2:3 (K. Zdeb, M. Radliński)

KS Koszyce -  MOSIR Dukla 3:1 (P. Rojek x 2, M. Radliński)

KS Koszyce - Wisłoka Dębica 2:1 (P. Rojek, M.Nytko)

Mecz o 5 miejsce

KS Koszyce - LUKS Skrzyszów 1:0 (P. Rojek)

Klasyfikacja końcowa:

I Siarka Tarnobrzeg