Fantastyczne emocje!

• autor: KoszyceWielkie, 2015-12-14 20:34

W dniu 13.12.2015r. „nasze” żaki brały udział w silnie obsadzonym turnieju w Skrzyszowie.

W grupie za rywali mieliśmy zespoły Unii Tarnów i Wolanii Wola Rzędzińska (wzmocnionej jednym zawodnikiem z Tarnovii i jednym z Unii Tarnów). Pierwszy pojedynek z Unią zakończył się bezbramkowym remisem, przy czym nasi rywale nie oddali ani jednego strzału na naszą bramkę, a przy naszej lepszej skuteczności, powinniśmy spokojnie wygrać. Drugi mecz przegrywamy z Wolanią 1:0, i tu również zabrakło trochę szczęścia i lepszej skuteczności, a wynik byłby korzystny dla naszego zespołu. W grupie pierwsze miejsce zajęła Wolnia, a my musieliśmy stoczyć pojedynek na karne z drużyną Unii o wyjście z grupy. Decydującego dla nas karnego wykorzystał Krystian Zdeb i chłopcy mogli cieszyć się z awansu do ćwierćfinału, gdzie na naszą drużynę czekali chłopcy z TAP Tarnów. Pojedynek ćwierćfinałowy, to koncert gry naszego zespołu i wygrana 1:0 po golu Kuby Lamparskiego. Półfinał ze Skrzyszowem to gra w środku pola, walka i remis. O awansie do finału decydowały rzuty karne, które wygrywamy 4:3 po celnych trafieniach: Mikołaja Radlińskiego, Maćka Nytko, Huberta Dulęby i Mateusza Radnego.

W finale czekała już na nas Wolania. Mecz rozpoczął się dla nas bardzo dobrze, Krystian Zdeb wszedł zdecydowanie w pole karne, gdzie został sfaulowany. Skutecznie karnego wykonał Mikołaj Radliński. Niestety Wolania szybko wyrównuje na 1:1 i w tym momencie chłopcy trochę odpuścili. Przegrywamy finał 1:3, ale nic to, radość z II miejsca jest wielka, taniec na środku boiska i głośne „Tak się bawią, tak się bawią Koszyce”.

Podsumowując, cała drużyna zagrała rewelacyjne zawody, pokazała charakter i jeszcze jedna ważna rzecz, pomimo że między poszczególnymi pojedynkami były duże odstępy czasowe, zachowanie chłopców w tym czasie było poprawne oraz koncentracja przed każdym pojedynkiem stuprocentowa.

Miejmy nadzieję, że taka gra i taki wynik zmotywuje chłopców do jeszcze sumienniejszej pracy na treningach.

Na koniec cytat części sms-a jaki jeden z rodziców przesłał po godzinie 22:00 „Ale chłopcy potrafią dać radości”.

Mecze grupowe

Unia – Koszyce 0:0

Wolania – Koszyce 1:0

Karne z Unią o wyjście z grupy (2:1), bramki: Mikołaj Radliński, Krystian Zdeb

Ćwierćfinał

TAP Tarnów – Koszyce 0:1 (Kuba Lamparski)

Półfinał

Skrzyszów – Koszyce 0:0 (k. 3:4, Mikołaj Radliński, Maciek Nytko, Hubert Dulęba, Mateusz Radny)

Finał

Wolania – Koszyce 3:1 (Mikołaj Radliński (karny))

autor: ~kibic 2015-12-15 10:59:10

avatar Mecz półfinałowy ze Skrzyszowem

https://www.youtube.com/watch?v=VRPeQ8 mhhoc

autor: ~anonim 2015-12-15 14:20:16

avatar To był turniej jakiego jeszcze nie mieli. Pierwsze trzy mecze bardzo dobre w naszym wykonaniu. W dwóch ostatnich brakło nam chyba już sił, dobrze że nie spadła koncentracja przy karnych. Takich emocji jeszcze nie było. Wielkie gratulacje dla naszych chłopców.

autor: ~marcin 2015-12-15 19:46:00

avatar Unia - faworyt zawodów - mogła nam tylko pogratulować obrony karnych. TAP okrzyknięty gwiazdą - daleko w tyle. równorzędna walka w półfinale - i niech nikt nie gada głupot, że wygraliśmy choć nie stworzyliśmy ze skrzyszowem ani jednej akcji pod bramką - gra tyczyła się w środku boiska i nikt nie zagroził żadnej bramce - zdecydowały karne - a tutaj wypunktowaliśmy przeciwnika jak mało kto. w finale zabrakło szczęścia i koncentracji, w pierwszym meczu jasiak był pieknie podwójnie przytrzymany przez krystiana i kube. Gdyby nie roszady międzyklubowe, może cieszylibyśmy się jeszcze bardziej. tak czy inaczej turniej ten pokazuje, że trzeba uciekać ze sparingami i turniejami poza tarnów - szukac mocniejszych przeciwników - którzy nas obiją ale i nauczą!

autor: ~TARNOFIA PANY 2015-12-15 19:55:37

avatar UWAGA! na najbliższym turnieju wystąpią zarówno drużyny TARNOVII jak i WOLANII. Z dobrze poinformowanych źródeł, dowiedzieliśmy się, że Trenerzy ustalili, jakoby piłkarz JASIAK miał zagrać po jednej połowie w każdej z drużyn. Bramki zdobyte przez niego, solidarnie będą dzielone przez pół pomiędzy obie drużyny. W tej chwili trenerzy czekają jedynie na weryfikację pomysłu przez PZPN.

autor: ~anonimka 2015-12-15 20:27:15

avatar To sa jeszcze dzieciaczki I co do za gadanie o przynaleznosci klubowej zlitujcie się. Gra goscinnie w klubie w stronach gdzie mieszka. Co w tym złego? Dziecko ma 8 lat. Nie ma podpisanego kurde kontraktu 😃 wyluzujcie. Poza tym gdyby to byl mniej wyróżniający się zawodnik, który nie przyczynił się do zwycięstwa nawet byście nie pisali.

autor: ~Saszka 2015-12-15 21:23:51

avatar Zgadzam sie, wiecej luzu, ta sa tylko dzieciaki. Niech sie bawia pilka, a my im w tym nie przeszkadzajmy. Na "kluby" i "podzialy" przyjdzie czas.

autor: ~George PL 2015-12-16 13:12:53

avatar Chciałbym nieśmiało zauważyć, że w sobotę, to Skrzyszów punktował Koszyce "jak mało kto" i to w każdej kategorii wiekowej ;-) W niedzielę musieliśmy uznać wyższość Koszyc i serdecznie gratulujemy awansu do finału, ale w ostatnim czasie mamy bardzo wyrównane pojedynki i to cieszy, bo może już niebawem wszyscy powalczymy skutecznie choćby z Tarnovią z Hubertem w składzie, choć to zawsze będzie trudne, bo jak turniej u nas pokazał jest to chłopiec, który ma wyjątkowy talent i potrafi najzwyczajniej sam wygrać mecz.
Gdyby ktoś z Państwa chciał zobaczyć mecze Koszyc, to pozwoliłem sobie kilka wgrać na mój profil YouTube: https://www.youtube.com/user/George70PL< br />Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na jakimś kolejnym turnieju ;-)

autor: ~kibic 2015-12-16 13:47:24

avatar do George PL. Pozdrowienia dla najlepszego operatora. Dziękujemy za link do strony z meczami drużyny Koszyc. Chętnie je oglądniemy razem z chłopcami, aby mogli zobaczyć na spokojnie jak grają i gdzie należy szukać poprawy lub na co należy zwrócić szczególną uwagę na treningach.