Turniej w Jaśle

• autor: KoszyceWielkie, 2015-11-29 16:54

Wczoraj turniejem w Jaśle zainaugorowalismy sezon halowy.

Relacje z turneju przygotował trener chłopców Tomasz Onak.

"Za nami pierwszy wyjazd za granicę lokalne i pokazanie się szerszej publice. Zarówno chłopaków jak i sam klub jako KS Koszyce. Spokojnie minęła drogą w pierwszą stronę i po godzinie 8 zameldowaliśmy się na hali w Jaśle. Pierwszy mecz i od razu głęboka woda, bo zaczynamy ze słowackim Partizan Bardejov. Przeciwnik bardzo dobrze wyszkolony technicznie i nieźle operujący piłka, do tego dobre warunki somatyczne. Chłopcy starali się dotrzymać rywalom kroku i bardzo dobrze im to wychodziło. Przeciwnik był lepszy i niestety przegrywamy jedną bramką. Drugi mecz w grupie graliśmy z lokalnym UKS i niestety kolejna porażka, tutaj przeciwnik bardziej dominował i odprawił nas z kwitkiem. Najbardziej szkoda ostatniego spotkania w grupie z Igloopolem, mimo że przeciwnik obijał nasz słupek trzykrotnie. Po dwóch straconych golach, chłopcy trafili pierwsza bramkę w turnieju i gra zupełnie się odmieniła. Rywal został zaatakowany wysokim pressingiem w swojej strefie obronnej, i nie taki diabeł straszny. Druga część meczu z Igloopolem stała się bardziej żywa, zaczęliśmy oglądać takie Koszyce jakie widzimy w rodzimej lidze. Niestety, wynik znów nie był dla nas korzystny. Po rozgrywkach grupowych przyszła kolejna runda zmagań, na pierwszy ogień zmierzyliśmy się z Duklą. Od początku dominacja na każdym cm parkietu, masa sytuacji pod bramką rywala tych stuprocentowych, niestety, nie wykorzystanych. Jak to w piłce bywa, jeśli nie trafisz ty, zrobi to rywal, który chyba pierwszy raz i zupełnie przypadkiem znalazł się pod naszą bramką, prosty błąd w rozegraniu i dostajemy bramkę, cały urok piłki nożnej. Ostatni mecz z Sanokiem przez większość czasu wyrównany, wynik na tablicy 1:1 i trzy minuty przed końcem popełniamy proste błędy, które przeciwnik skrzętnie wykorzystuje. Mimo lokalnych dobrych rezultatów, chłopcy mogli się przekonać jak ten poziom wygląda gdzie indziej, piłka była rozgrywana w dużo wyższym tempie, motoryka i wyszkolenie techniczne również na wysokim poziomie. Lodowaty prysznic, miejmy nadzieję, że zmotywuje chłopców do ciężkiej pracy na treningach, większego skupienia i zaangażowania. Bardzo cieszy doping rodziców z trybun. Pięknie wyglądał także baner z herbem naszego klubu, który wisiał przez cały czas trwania turnieju. Mimo porażek, jesteśmy dumni z chłopaków, ponieważ doświdczene które zdobyli, może bardzo pomóc w dalszym rozwoju. Chłopcy w takich meczach jak te wczoraj robią większy progres niż w takich gdzie grając na "stojanova" gromią rywala do zera. Brakło na pewno większej pewności siebie, ruchu w czasie gry i komunikacji, chociaż niektórzy wczoraj już pod tym względem się poprawiali. Niektórzy też muszą zrozumieć, ze gram nie jako ja ale MY jako zespół, który tworzą wszyscy, nie tylko wyjściowa szóstka. Suma szczęścia w piłce równa się zero, to czego wczoraj nam brakło, kiedyś znów nam dopisze. Jako trener zawody dostarczyły mi sporo informacji odnośnie tego na co należy kłaść większy nacisk na najbliższych treningach. Nawiązaliśmy kilka nowych kontaktów, niektórzy słyszeli o naszym klubie, jednak nie mieli pojęcia, że szkolimy dzieci, miejmy nadzieję, że zaowocuje to sparingami czy zaproszeniami na turnieje."

Wyniki:

Grupa A

1. AP Jasło 7 pkt

2. MFK Stará Ľubovňa 6 pkt

3. Sokoliki Stary Sącz 2 pkt

4. MOSiR Dukla 1 pkt

Grupa B

1. UKS 6 Jasło 6 pkt

2. Iglopol Dębica 6 pkt

3. Partizan Bardejov 6 pkt

4. KS Koszyce 0 pkt

KS Koszyce - Partizan Bardejov 0:1