Liga Żaków

• autor: KoszyceWielkie, 2015-09-25 09:41

Trener Żaków Tomasz Onak o turnieju:

"Za nami pierwsza runda ligi Żaków, w której byliśmy gospodarzami. Niestety nie stawiła się niedoinformowana drużyna ze Zgłobic, ale forma zawodów została ta sama, gdyż Radłów w bój posłał 2 drużyny. Jako ostatni w Koszycach zameldowali się zawodnicy Iskry Tarnów. Pierwszy mecz rozegraliśmy z I drużyną Radłowa, gdzie wygraliśmy 4:1, 3 razy drogę do siatki znalazł Mikołaj Radliński, warto tutaj wspomnieć o jednej ładnej bramce, gdzie krótko został rozegrany rzut rożny i Mikołaj po podaniu Mateusza Radnego umieścił piłkę pod poprzeczką bramkarza rywali. Wynik w tym meczu był zagrożony tylko przez moment, gdy przeciwnicy zdobyli bramkę kontaktową, jednak równie szybko odpowiedzieliśmy i wróciliśmy do kontrolowania spotkania. Kolejne spotkanie z II Radłowem zakończyło się remisem 0:0, który idealnie oddaje przebieg spotkania. Żaki z Koszyc w przeciwieństwie do pierwszego spotkania miały bardzo mało klarownych okazji i należy szanować 1 punkt zdobyty w tej rywalizacji.  Ostatni mecz z Iskrą i znów dominacja Koszyc, cieszy wygrana 4:0, cieszy kilku strzelców bramek co pokazuje, że nie jesteśmy uzależnieni od jednego strzelca i również zawodnicy, których pierwszym zadaniem jest defensywa też potrafią strzelać bramki. Jedna z bramek padła znów po krótko rozegranym rzucie rożnym, ale tym razem to Mikołaj obsłużył Mateusza Radnego i on mógł się cieszyć ze swojej kolejnej bramki. Podsumowując ligę i grę chłopaków, jestem z nich bardzo dumny, po wygranej w pucharze ligi letniej U-8, trochę obniżyli loty i nie pokazywali pełni swoich umiejętności, jednak dziś znów pokazali to czym imponowali w rozgrywkach przy SP9. Przyjemnie się patrzy gdy chłopcy nie każdą piłkę grają do przodu, potrafią zmienić stronę czy przegrać futbolówkę przez defensywę. Bardzo chciałbym pochwalić dziś defensywę, bo jak zawsze walczyli do końca i agresywnie grali w odbiorze, i Piotrka, który zaliczył kilka udanych interwencji. Ofensywa też zaprezentowała się bardzo fajnie, jednak niektórzy pomocnicy muszą zrozumieć, że mają również swoją rolę do odegrania w bronieniu dostępu do swojej bramki."

Wyniki I rundy:

KS Koszyce - Radłów I 4:1 (M. Radliński x 3, M. Radny)

Radłów II - Iskra Tarnów 8:0

Radłów I - Iskra Tarnów 6:2

KS Koszyce - Radłów II 0:0

Radłów I - Radłów II 2:1

KS Koszyce - Iskra Tarnów 4:0 (M. Radny x 2, M. Nytko, M. Melczenko)

Galeria zdjęć w rozwinięciu...

nowa-galeria-6263445.jpg nowa-galeria-6263446.jpg nowa-galeria-6263449.jpg

autor: ~rodzic 2015-09-25 12:19:27

avatar Bardzo dobrze że takie rozgrywki zagościły do Koszyc,miło się patrzy na boisko pełne małych zawodników.Gratulacje dla żaków i powodzenia w dalszych rozgrywkach

autor: ~M.Radliński 2015-09-28 08:57:13

avatar Gratuluję występu to udany początek. Myślę iż przy pogodzie i możliwościach na naszym Koszyckim obiekcie śmiało można organizować sparingi z innymi drużynami aby maluchy ogrywały się jak najwięcej bo tego czasem im brakuje. pozdrawiam

autor: ~M.Radliński 2015-09-29 21:39:30

avatar witam na stronie Tozpn nowy podział na grupy w turniejach szkoleniowych zarówno co do Orlików jak i Żaków .
Orliki 01.10.2015 z: Ciężkowianka, Westowia 2006, Unia Tarnów 2005, oraz Iskra Tarnów.
zaś Żaki dnia 08.10.2015 grają na Wolanii z :Wolanią, Skrzyszowem i Pogórską Wolą
nie możemy uwolnić się do tych dwóch pierwszych eh a najlepszy jest pkt 4 z regulaminu wytycznych turniejowych gdzie napisano iż " turnieje szkoleniowe mają być rozgrywane bez wywierania na zawodnikach presji wyniku" więc nie wiem czy Mikołaj pojedzie ha ha ha ha pozdrawiam serdecznie.