Westovia Cup 2006

• autor: KoszyceWielkie, 2015-08-29 20:57

Trener Tomasz Onak o turnieju:

"Kolejny turniej za naszymi młodymi zawodnikami, ze względu na różne problemy kadrowe mieliśmy tylko jednego zawodnika do zmiany i do dyspozycji 5 chłopaków z rocznika 2006, resztę kadry uzupełniły Żaki z rocznika 2007. Tym razem szczęście nie zbyt nam dopisywało i turniej można krótko podsumować, że gra była lepsza niż wynik. Turniej rozpoczęliśmy od pewnego zwycięstwa z zawodnikami z Pleśnej 2:0, warto wspomnieć, że w sparingu sprzed kilku miesięcy nasi chłopcy w tej rywalizacji nie mieli za dużo do powiedzenia i wysoko przegrali, teraz natomiast utarli nosa przeciwnikowi i odprawili go z kwitkiem. Kolejny mecz zremisowaliśmy z drużyną z Wojnicza 1:1, jednak jak nie wykorzystuje się dogodnych sytuacji to zrobi to rywal, tak też się stało, zostaliśmy skontrowani i skończyliśmy pojedynek tylko z jednym oczkiem. Z drugą drużyną Westovii wygraliśmy 1:0. Następny mecz ze Skrzyszowem, rozegrany najlepiej piłkarsko podczas całego dnia niestety kończymy bez punktów, pomimo dominacji nic do sieci nie wpadło, po akcji 2 na 1 gdzie nie potrafiliśmy wykończyć sytuacji, rywale pojechali w drugą stronę i zrobili to czego nasza drużyna nie potrafiła. Na ostatni decydujący mecz z pierwszą Westovią chłopcy wyszli bardzo rozkojarzeni i rywale w 2 minuty wbili nam dwie bramki, a mogło być ich więcej, ale na nasze szczęście rywale mieli rozregulowane celowniki. Po 2 bramkach obudziliśmy się i zdołaliśmy zdobyć bramkę kontaktową, i to było wszystko na co było nas stać w tamtym momencie. Pozostawał cień szansy na puchar ale druga Westovią przegrała z Wojniczem i musieliśmy przyjąć 4 miejsce. Jednak jest to też mała nauczka dla chłopaków, którzy przed ostatnim meczem zaczęli wymieniać zdanie na temat tego kto będzie trzymał puchar, trzeba skupiać się na sobie i robić wszystko co w naszych nogach by móc się cieszyć z trofeum a nie liczyć później wynik meczu na który nie ma się żadnego wpływu. Bardzo dobre zawody rozegrał dzisiaj Piotrek Rojek, który przestał niepotrzebnie holować piłkę a zaczął nią grać i od razu było widać efekty. Jak zawsze rodzice licznie dopingowali swoje dzieci, za co serdeczne podziękowania. W tym miejscu chciałbym także złożyć jak najlepsze życzenia Wojtkowi Witkowskiemu, który obchodził wczoraj urodziny."

KS Koszyce - Pleśna 2:0 (W. Czabański, P. Rojek)

KS Koszyce - Wojnicz 1:1 (H. Dulęba)

KS Koszyce - Westovia II 1:0 (W. Czabański)

KS Koszyce - Skrzyszów 0:1