Podsumowanie sezonu

• autor: KoszyceWielkie, 2015-07-06 12:07

Nadszedł czas na podsumowanie sezonu 2014/15 Był to pierwszy rok pracy nowego zarządu klubu. Nowy zarząd, nowe pomysły, nowe wezwania i realizacje. Tak właśnie wyglądał ten rok. Cele, które były nakreślone minionym latem, zostały w pełni zrealizowane. Założenie grup młodzieżowych, organizacja Mikołajkowego i Noworocznego turniejów, debiut drużyn Żaków i Młodzików w rozgrywkach ligowych, udana zbiórka elektrośmieći, i jako wisienką na torcie, awans drużyny seniorów do A-klasy. Wszystko to przyczyniło sie do tego że śmiało możemy określić ten rok jako bardzo udany w wykonaniu całego klubu.

Poniżej przedstawiamy podsumowania sezonu przez Prezesa klubu Mirosława Radnego i trenera drużyny seniorów Sylwiusza Sojdę.

M. Radny:

"Za nami historyczny sezon dla Klubu z Koszyc Wielkich. Miła niespodzianka dla kibiców to awans seniorów do A klasy. Ten awans to postęp w wynikach, zaangażowaniu, umiejętnościach i stylu walki naszych zawodników, którzy w pełni zasłużyli na ten awans. Trzeba również docenić ogromny wkład trenerów i działaczy Klubu w przygotowanie i wyszkolenie nowych drużyn młodzieżowych w całości reprezentujących koszyckie środowisko młodych sportowców. Ważne, że organizacja pracy Klubu, jak i rodzinna atmosfera sprzyjają dalszym działaniom na rzecz rozwoju piłki nożnej w Koszycach Wielkich. Gra żaków i młodzików to ambitna i waleczna postawa w każdym meczu,co bardzo cieszy i na pewno zaprocentuje w przyszłości. Warto dodać, że w sezonie 2015/16 oprócz A klasowej drużyny seniorów,na boiska wybiegną też drużyny żaków, orlików, młodzików, trampkarzy, do których cały czas prowadzimy nabór dzieci. Przed nami również pracowity okres związany z poprawą infrastruktury sportowej Klubu. Cały czas inwestujemy w nowy sprzęt sportowy potrzebny do zajęć treningowych drużyny seniorów, jak i grup młodzieżowych. W planach mamy również montaż oświetlenia do celów treningowych oraz budowę nowego budynku Klubowego wraz z szatniami i siłownią, która będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców Koszyc Wielkich. Minął rok pracy nowego zarządu Klubu. Z tej okazji kieruję serdeczne podziękowania do działaczy, rodziców i wszystkich osób za pełną oddania i poświęcenia Klubowi, społeczną pracę. Dziękuję trenerom i zawodnikom za zaangażowanie, dyscyplinę, i sportową postawę zarówno podczas meczów, jak i treningów. Dziękuję również wszystkim kibicom za wyrozumiałość i kibicowanie naszym drużynom. Wielkie podziękowania dla sponsorów, jak i wszystkich osób wspierających nasz Klub, bez tej pomocy wielu naszych planów nie udałoby się zrealizować. Do zobaczenia w nowym sezonie, który mam nadzieję będzie obfitował w wiele sportowych sukcesów i dalszych awansów."

S. Sojda:

"Sezon 2014/2015 zakończyliśmy na drugim miejscu w tabeli z dorobkiem 37 punktów. Odnieśliśmy 12 zwycięstw, 3 razy przegraliśmy, 1 mecz zremisowaliśmy. Średnio zdobywaliśmy 2.31 punktu na mecz. Drugie miejsce oraz ilość zdobytych punktów w pełni mnie satysfakcjonują. Nikt obiektywny nie może powiedzieć, że awans dostaliśmy w prezencie. Nie sprawdzałem tego, ale wydaje mi się, że nie było w Polsce drugiej takiej B-klasy gdzie jedna drużyna wygrała wszystkie mecze nie tracąc nawet punktu. My jako jedyni staraliśmy się rywalizować z KS Świebodzin, tocząc z nimi dwa wyrównane mecze. Z większością drużyn zdobywaliśmy komplety punktów, zarówno u siebie jak i na wyjeździe. Analizując grę naszej drużyny należy być zadowolonym. Prawie wszyscy zawodnicy rozwinęli się piłkarsko i grali lepiej niż w sezonie 2013/2014. Tylko nieliczni stanęli w miejscu. Najważniejsze jest jednak to, że nikt się nie cofnął w rozwoju. Nie chcę indywidualnie oceniać poszczególnych zawodników. Wnikliwy obserwator naszych meczy, sam jest w stanie do tego dojść kto zasługuje na wyróżnienie i stanowił o sile zespołu, świadczy o tym chociażby ilość minut spędzonych na boisku. 16 zawodników zdobywało bramki dla KS KOSZYCE, 13 odnotowywało asysty, są to bardzo dobre statystyki, biorąc pod uwagę że rozegraliśmy tylko 16 meczy ligowych. To, oraz przygotowanie kondycyjne, było siłą naszej drużyny. Nie było w całym sezonie meczu w którym ustępowalibyśmy fizycznie przeciwnikowi. Było wręcz przeciwnie, im dalej w mecz tym lepiej dla Koszyc. W żadnym meczu w końcówce nie przekręcił się nam wynik z korzystnego na niekorzystny. Wpływ na taką postawę na pewno miała frekwencja na treningach, zarówno podczas sezonu jak i w okresie przygotowawczym. Bardzo rzadko w treningu uczestniczyła mniejsza ilość zawodników niż 10. Często natomiast było 14,16 a nawet 18 zawodników na treningu. Między innymi z tego powodu w drużynie KS Koszyce nie ma zawodników o parametrach XXL, co zdarzało się często u naszych rywali. Dochodzi do tego oczywiście sportowy tryb życia, na 22 zawodników jest u nas tylko jeden palący. Podsumowując uważam żę, jeśli nikt nas nie opuści i ominą nas kontuzje to z powodzeniem powalczymy w A-Klasie, potrzebny jest nam jednak bramkarz rezerwowy oraz dwóch młodzieżowców, ponieważ w A - Klasie przez pełne 90 minut musi przebywać na boisku zawodnik młodzieżowy mający nie więcej jak 21 lat."