Analiza trenera po meczu z Alfą

• autor: KoszyceWielkie, 2015-06-02 22:45

"W dniu 31 maja 2015 roku, nadeszła wiekopomna chwila. Po kilkunastu latach występów w barwach KS Koszyce Wielkie, pożegnaliśmy wielce zasłużonego zawodnika - Ryszarda Kuklę. Rysiek był zawodnikiem nietuzinkowym, nienaganny technicznie, widzący wszystko na boisku. Młodzi zawodnicy mogli się uczyć od Ryśka spokoju, opanowania i luzu na boisku. Z racji swojego wieku, a przeżył już połowę stulecia, nikt nie mógł, wymagać od niego biegania i wchodzenia wślizgami, jednak jego technika pozwalała na wręcz ośmieszanie rywali. Rysiek Kukla rozegrał w KS Koszyce ponad 200 meczy, średnio na mecz zakładał 1.48 siatki, co reasumując daje liczbę ponad 300 siateczek piłkarskich, założonych rywalom. Jest to bez wątpienia rekord Polski. Taki był Rysiek, jak nie założył siatki w meczu to dostawał drgawek, nie mógł usnąć, a jak już usnął to śniły Mu się koszmary. Pomijając wielkie umiejętności piłkarskie, Rysiek jest fajnym facetem, wszyscy go lubili, zna się na żartach, zawodnicy którzy mogli by być jego dziećmi, nie czuli żadnego dystansu w kontaktach z Ryśkiem, mimo dzielącego ich wieku. Zawarli nawet pakt, że obok Ryśka nie można za blisko przebiegać na treningu, żeby przypadkiem nie nabawił się kontuzji. Numer 15 najprawdopodobniej zostanie zastrzeżony. W 41 minucie przy owacji publiczności Rysiek Kukla zszedł z boiska, nastąpiła zmiana pokoleniowa wszedł za niego obiecujący junior Michał Mytnik. Dla tych którzy mieli łzy w oczach, mam jednak dobrą wiadomość, Rysiek nie zniknie. Z pewnego żródła wiem, że Rysiek  będzie teraz, ze swoimi koleżkami z Technikum grał w reklamie telewizyjnej Netii. Wynik meczu z Alfą zszedł na dalszy plan, ale warto odnotować nasze siódme zwycięstwo z rzędu ,wygraliśmy 3:0. Pierwszym, lecz na pewno nie ostatnim,  hattrickiem w barwach KS Koszyce Wielkie popisał się Rafał Bryl. Humory wszystkim w dniu dzisiejszym zepsuła żle wyglądająca kontuzja Kilera. Pierwsze sygnały dochodzące na ławkę rezerwowych, mówiły o możliwej amputacji lewej kończyny. Kiler jednak jak to Kiler, odmówił przyjazdu Pogotowia Ratunkowego na sygnale i oznajmił, że on ufa tylko Pani Kiler. I rzeczywiście, po przenikliwym spojrzeniu P. Kilerowej, opuchlizna zaczęła znikać. Wszyscy teraz mamy nadzieję że Zimna Rączka bardzo szybko doprowadzi Kilera do stanu używalności i razem przybędą na ceremonię wręczenia Oscarów KS Koszyce Wielkie za sezon 2014/2015."