Analiza trenera po meczu z Ryglicami

• autor: KoszyceWielkie, 2015-05-03 19:59

"Mecz w Ryglicach nie był łatwy. Zaczęliśmy dobrze, na miarę tego na co pozwalało bardzo wąskie boisko. Osiągnęliśmy w początkowej fazie gry przewagę i w 8 minucie objęliśmy prowadzenie. W polu karnym Aliaksandr Melchanka odegrał piłkę do Rafała Bryla,który zdobył bramkę na 1:0. Mogliśmy ten pojedynek rozstrzygnąć już w pierwszej połowie,nie wykorzystaliśmy jednak stworzonych sytuacji i jak to często bywa nie strzeliliśmy my , strzelili oni. Zawodnicy Ryglic wykorzystali złe ustawienie i brak komunikacji naszej linii obrony ,doprowadzając do remisu 1:1. Mogli wyjść nawet na prowadzenie mięli swoje okazje ,głównie po strzałach głową z bliskiej odległości. W 25 minucie jednak to my zdobyliśmy bramkę na 2:1 po bardzo ładnej akcji i prostopadłym podaniu A.Melchanki na wolne pole, do wychodzącego z głębi Kilera ,który co prawda na raty ale jednak pokonał bramkarza gospodarzy. W drugiej połowie uwidoczniła się nasza przewaga. Zmieniliśmy ustawienie. Dobrze grający wczoraj Sasza został cofnięty na środek obrony przed Tomka Onaka i po raz kolejny udowodnił to co ja wiem, a w co on nie chce uwierzyć. Wygrał praktycznie wszystkie pojedynki powietrzne,dobrze się ustawiał i wyprzedzał rywali, niemal całkowicie eliminując zagrożenie jakie było w pierwszej połowie. W zależności od przeciwnika,wyniku,obrazu gry, potrafi być przydatny nie tylko na jednej pozycji. Potrzebna nam była bramka na 3:1 i zdobyliśmy ją w 58 minucie po idealnym podaniu Patryka Trzaskowskiego za linię obrony Ryglic,Rafał Bryl po raz drugi w tym meczu zachował spokój w polu karnym umieszczając piłkę w bramce. Na 4:1 podwyższył już za pierwszym podejściem skuteczny i szybki Dominik Boda po przebojowej akcji Darka Starego. Warto odnotować jeszcze  dwa bardzo dobre strzały Patryka Trzaskowskiego,jeden Roberta Batora , dynamiczne akcje Michała Mytnika i Tomka Kukli oraz paradę Pawła Sobarni. Bramkę na 4:2 straciliśmy już w doliczonym czasie gry i nic ona nie zmieniła po za tym że osiągnęliśmy z Ryglicami identyczny wynik jak w meczu który odbył się w Koszycach."

autor: ~marianex 2015-05-04 10:05:54

avatar Trzeba w 100 % zgodzić się z trenerem odnośnie pozycji Saszy . Dzielił i rządził w obronie . Najlepiej wyglądały jego "pojedynki" z "krasnalem" z Ryglic swoją drogą fajny zawodnik z racji postury zwrotny i "pedałował" niczym Pawlak na filmie . Sasza przy szybkich kontrach może też nastrzelać bramek nie mówiąc o stałych fragmentach gry . Tak trzymać .