KS "Koszyce" Koszyce Wielkie - strona nieoficjalna

  • ---Aktualne godziny treningow sprawdzisz w menu pod zakladka "Treningi"---
  • Wyniki ostatniej kolejki:
  • Bobrovia Bobrowniki Małe - KS Koszyce Wielkie 1:0
  •        
Strona klubowa

Kontakt

 Młodziki

Trener Tomasz Onak

t. 791 498 253


Rocznik 2008

Trener Aliaksandr Melchanka

t. 796 003 456


Rocznik 2009

Trener Tomasz Onak

t. 791 498 253


 Rocznik 2010/11

Trener Adrian Pasek

t. 518 828 728

Facebook

KS Koszyce TV

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 31

Ostatnie spotkanie

KS Koszyce WielkiePogoria Pogórska Wola
KS Koszyce Wielkie 4:3 Pogoria Pogórska Wola
2017-11-18, 13:00:00
     

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 301, wczoraj: 364
ogółem: 459 433

statystyki szczegółowe

Aktualności

Wywiad z trenerem

  • autor: KoszyceWielkie, 2014-11-05 19:50

Koniec rundy jesiennej. Czas na wnioski, podsumowania półmetku. Z tej okazji nie mogliśmy nie porozmawiać z trenerem KS Koszyce - Sylwiuszem Sojda. W rozwinięciu znajdziecie obszerny wywiad ze szkoleniowcem naszej drużyny.

Zacznijmy od Pana kariery piłkarskiej. Jej większa część była związana z Blękitnymi. Co uważa Pan za swój największy sukces? Jak przebiegała Pana kariera jako zawodnika?
 
W wieku 16 lat pojechałem z seniorami na obóz zimowy w Bieszczady ,po którym w rundzie wiosennej strzeliłem 8 bramek w lidze, grając jako junior.Otrzymałem wtedy propozycje przejścia do Unii oraz Iglooolu  Dębica.Niestety dla mnie, zostałem wprowadzony w błąd i podjąłem złą decyzję , zostając w Błękitnych , jak się póżniej okazało na zawsze.Na domiar złego w pierwszym meczu nowego sezonu z Wisłoką Dębica zerwałem mięsień dwugłowy. Rozegrałem ponad 300 meczy w IV lidze strzeliłem ponad 100 bramek, ale sukcesów nie odniosłem żadnych.Najmilej wspominam zdobycie Pucharu Polski z Błękitnymi na szczeblu województwa, gdybyśmy wygrali jeszcze jeden mecz to w 1/32 zagralibyśmy najprawdopodobniej z Legią.

W jaki sposób przekłada Pan swoje doświadczenie zawodnika na prowadzenie zespołu?
 
Wiem ,że najważniejsza w piłce jest pewność siebie,nawet najlepszego zawodnika można zdołować częstymi uwagami i krytyką,lub zmieniając go po niewykorzystanej sytuacji.Natomiast słabego zawodnika jak się podbuduje to staje się o wiele lepszy.Wiem,że inaczej trenuje się w ekstraklasie, inaczej w IV lidze a jeszcze inaczej w B-Klasie.Wszędzie jednak najważniejsza jest atmosfera.

Jakim był Pan typem zawodnika? Jakich cech i zachowań poszukuje Pan u piłkarzy w swojej drużynie?
 
Ja byłem szybkościowcem, w Technikum pobiłem nawet rekord szkoły na 100 metrów.Miałem też młotek w prawej nodze, oraz dobrą kondycję, nie piłem ,nie paliłem i wcześnie chodziłem spać.Słabo natomiast grałem głową.U zawodników najbardziej cenię ambicję,nieustępliwość oraz zadziorność,tym można prawie wszystko nadrobić.

Przejdźmy do podsumowania rundy. Czy może Pan w skrócie podsumować jesień w wykonaniu KS Koszyce? Jej najlepszy i najsłabszy mecz? I czego zabrakło by być bliżej Świebodzina ?
 
Najsłabszy mecz to na pewno w Rzepienniku.Najlepszy to z Ryglicami lub z Łękawicą.Zabrakło trochę szczęścia jak zwykle.Szkoda zwłaszcza 2 punktów z Olszynami.
 
Oczekiwania przed sezonem były duże . Nikt nie brał pod uwagę innego scenariusza niż walka o awans. Co Pan myślał, gdy zespół przegrał mecz z Rzepiennikiem? Nie było chwil zwątpienia?
 
Bardzo ważny był mecz po Rzepienniku.Gdybyśmy go nie wygrali nie było by dobrze.Co do awansu to ja byłem dobrze poinformowanym optymistą czyli realistą.Wiem jak funkcjonuje Świebodzin.Przed sezonem zgodziłbym się na 16 punktów,średnia 2 punkty na mecz nie jest zła.

Bardzo rzadko miał Pan do dyspozycji wszystkich zawodników. W trakcie rundy zaobserwowaliśmy liczne kontuzje. Co mogło być tego powodem?
 
Większość kontuzji to konsekwencja ubiegłego sezonu i niezaleczonych starych urazów: M.Chudzik ,T.Cygan,P.Kowalski.Kontuzja Saszy to po prostu pechozol.Ale to taka dyscyplina w każdej drużynie są po meczu porozbijani zawodnicy.To nie jest siatkówka gdzie nie ma kontaktu z przeciwnikiem i straszy się tylko wzrokiem.Dobrego zawodnika zawsze coś boli P.T,  D.B
 
Pomówmy o personaliach. Kto był największym zaskoczeniem na plus?
 
ŁUKASZ KOZIOŁ
 
Na minus?
 
Pastwisko w Rzepienniku

Jakie cele stawia Pan zespołowi na rundę wiosenną?
 
Drugie miejsce i rekordy życiowe kilku zawodników

Jak Pan ocenia potencjał naszego zespołu na tle innych drużyn z naszej ligi?
 
Trudno mi to ocenić na podstawie samych meczy, gdybym z każdą drużyną potrenował 2 tygodnie wiedziałbym więcej, na pewno u nas w lidze nie ma frajerów.

Czy  planowane jakies wzmocnienia po rundzie jesiennej i czy są ?
 

Tak,w klubach bez kontraktów zawsze jest duża rotacja tak też i u nas zapewne będzie ,jest to nieuniknione:praca,szkoła,miłość,pesel,wypalenie itd

Inwestycje w rozwój klubu i infrastruktury. Czy ze strony sztabu szkoleniowego byłyby jakieś życzenia?
 
Wszystko jest na odpowiednim poziomie

Przejdźmy do Pana kariery trenerskiej. Skąd pomysł, aby zostać trenerem?

Bardzo szybko skończyłem grę, bo w wieku 29 lat i długo nie miałem kontaktu z piłką.Gdy jednak zauważyłem ,że personal best w robieniu kapek u wielu trenerów wynosi 8 to mną wstrząsnęło.


Który z trenerów jest dla Pana wzorem i dlaczego? Największe marzenie w pracy trenera?
 

Nie mam wzoru.Cenię spokojnych trenerów nie lubię podskakujących oszołomów, łapiących się za głowę uważających że wszystko wiedzą najlepiej.Górski,Lenczyk,Urban,Loew, oni mieli ,mają klasę.Denerwują i śmieszą mnie trenerzy, piszący podczas meczu, chyba mają sklerozę a nie mają telewizorów


Jak układa się Panu współpraca z klubem?
 

Bardzo dobrze,jedynie Dyrektor Sportowy, Alfredo, za często zasłania mi pole widzenia, jak maszeruje  przed oczami na ławce rezerwowych.Być może ma owsiki i nie może usiedzieć spokojnie.A może aż tak się denerwuje !


Czego Panu najbardziej brakuje w pracy z zespołem z Koszyc?
 

Zawodowstwa.Chciałbym na przykład takiemu Inżynierowi, palnąć 2000 euro kary za to, że dał się objeżdżać Komisarzowi na treningu.A on by p0wiedział że to są drobne.Wyjazdów na obozy w Alpy, skrótów naszych meczy w tv,oraz gry przy jupiterach w obecności 40 tysięcy, wrogo nastawionych kibiców.


W jaki sposób spędza Pan czas wolny?
 

Dużo czytam i oglądam , nie tylko mecze, filmy najczęściej polskie, lubię rower oraz grę w tenisa.
 

Jakie są Pana hobby i pasja?
 

Sport,wędkarstwo,muzyka, interesuje się też polityką ,ekonomią , historią ,geografią


Jak żona znosi fakt, że tak dużo czasu poświęca Pan piłce nożnej ?
 

Czasami się zapyta jaki wynik , chyba nawet wie na którym miejscu jesteśmy w tabeli


Jak ocenia Pan kibiców w Koszycach? Czy jest cos co by można było poprawić pod tym względem?
 

Frekwencja nie powala,ale to dlatego że gra u nas niewielu wychowanków ( powyjeżdżali ) i nie przychodzą na mecze ich rodziny oraz znajomi.Gdyby dalej grali u nas  Wilu,Dziadek,J.Wrona,Kajo,Tomek,Łysy i inni byłoby lepiej ale na tle innych drużyn i tak nie jest żle.


I na koniec, coś od siebie..

Miałem tego nie robić ale na specjalne życzenie prasy zagranicznej oraz skautów z Premier League w póżniejszym terminie scharakteryzuję ,ocenię i wycenię każdego zawodnika z osobna.


  • Komentarzy [2]
  • czytano: [580]
 

autor: ~D.B 2014-11-06 08:25:17

avatar Co do pytania o "hobby i pasja", trener- dlaczego nic nie jest wspomniane o żużlu? hmmm


autor: ~S.S 2014-11-06 12:16:25

avatar Będę oglądał żużel ! jak zaczną transmitować ligę hiszpańską i włoską no i ewentualnie francuską , holenderską i belgijską a w eliminacjach do Grand Prix wystartują przedstawiciele 50 państw


Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Sponsorzy

Reklama

Sklep

Logowanie