Analiza trenera po meczu

• autor: KoszyceWielkie, 2014-10-27 11:42

W rozwinieciu - analiza spotkania z KS Świebodzin przez trenera Sylwiusza Sojde.

Należy być obiektywnym, dlatego powiem drużyna ŚWIEBODZINA była lepsza w tym meczu,stworzyła więcej sytuacji strzeleckich, częściej była przy piłce, szczególnie w pierwszej połowie. Nie może to jednak nikogo dziwić, jak popatrzy się na nazwiska. To nie są nazwiska na B - klasę,o czym świadczą chociażby ich wyniki, zarówno w lidze jak i Pucharze Polski. Bardzo mocny Świebodzin, wzmocnił się jeszcze bardziej, ściągając trzech najlepszych zawodników Tarnovii. My natomiast, straciliśmy trzech wiodących zawodników,którzy w dużej mierze stanowili o sile naszego zespołu. Fakty są takie, Świebodzin ściąga piłkarzy z ligi okręgowej, my natomiast wprost z podwórka, takich którzy wcześniej nie rozegrali ani jednego meczu w koszulce z numerem na plecach, nawet w trampkarzach. Mieliśmy wczoraj czterech takich zawodników na boisku. Dwóm jeszcze niedawno musiałem tłumaczyć kiedy jest spalony.Tym bardziej należy docenić to, że mimo wszystko postawiliśmy się im. Nie był to spacerek, a męska walka od pierwszej do ostatniej minuty. Przy większej dozie szczęścia po naszej stronie, mogło dojść do emocjonującej końcówki. Prowadziliśmy 1 : 0 po bardzo dobrej akcji Roberta Batora i wykończeniu autorstwa Dominika Body. Niestety za szybko straciliśmy bramkę na 1:1 po zaledwie 2 minutach. A po chwili okazało się że ten co miał być najsłabszym ogniwem w Świebodzinie, był jednym z najlepszych,mam na myśli bramkarza który obronił piękny strzał Patryka Trzaskowskiego z 30 metrów zmierzający w okienko. Nie wpadło nam ,wpadło im po bardzo dobrym dośrodkowaniu z prawej strony po raz drugi idealnie trafił Dawid Szczerba, tych dwóch strzałów nie dało się obronić,po mimo że nasz bramkarz Paweł Sobarnia grał świetnie i dzięki niemu do samego końca byliśmy w meczu. Nie ponosi winy za żadną bramkę, a wybronił w kilku beznadziejnych wręcz sytuacjach. W drugiej połowie gra się trochę wyrównała, aczkolwiek przeciwnik w dalszym ciągu miał przewagę i po trzeciej bramce Dawida Szczerby wydawało się że nam odjadą. Tak się jednak nie stało, wywalczyliśmy rzut karny a może nawet strzeliliśmy prawidłową bramkę, tego nie da się sprawdzić, nie dysponujemy taką technologią.Wydawało mi się że jednak rzut karny dla nas i czerwona kartka dla przeciwnika jest w danej chwili lepszym dla nas rozwiązaniem niż bramka i żółta kartka. Do końca meczu pozostawało 14 minut plus czas doliczony. Niestety, ten co miał być najsłabszy po raz drugi pokazał, że wie o co chodzi i obronił rzut karny. Szkoda, ale karny to jeszcze nie bramka a nawet nie sytuacja 100%, bo przecież nie wszystkie karne się strzela. Gdybyśmy doszli na 2:3, w ostatnich minutach zmienilibyśmy ustawienie na bardziej ofensywne, grając w przewadze, spróbowalibyśmy gry pressingiem już na połowie Świebodzina i może coś by z tego wynikło a na pewno byłoby ciekawie do samego końca. Tak się nie stało,zeszło z nas powietrze po tym karnym. Podsumowując, mecz stał na bardzo dobrym poziomie,była ostra walka ale nie było złośliwości, były piękne akcje i bramki .Wygrała drużyna piłkarsko lepsza, bardziej doświadczona, która nie może dłużej grać na poziomie B - klasy. Ja jednak jestem bardzo zadowolony z naszej gry i zaangażowania. Chciałbym aby wszystkie mecze były w B klasie rozgrywane na takich boiskach jak w Koszycach, czyli normalnych, żadne cuda ,po prostu wymiary takie jak stanowią przepisy i skoszona trawa. My też mogliśmy nie kosić trawy przez miesiąc, jak niektóre drużyny i nastawić się na łupanie i przeszkadzanie ,mając na uwadze że gramy z liderem. Nasi działacze doceniają jednak piękno tej gry i przed meczem na mrozie kosili trawę, po to TYLKO aby gra, była grą a nie bitwą w wodorostach.

autor: ~ja 2014-10-27 15:19:38

avatar Z tak fajnym zespołem,trenerem i prezesem ,awans pewny jak nie teraz to w przyszłym sezonie.Powodzenia Koszyce.Ps.jest jeszcze o co grać,może będą baraże

autor: ~marianex 2014-10-27 20:17:41

avatar Czasem oglądam mecze IV ligi śląskiej . Wczoraj nie widziałem większej różnicy pomiędzy klasami rozgrywek . Istotnie goście mieli przewagę optyczną ale ambicji gospodarzom nie brakowało. Moim skromnym zdaniem obydwa zespoły przy takim zaangażowaniu spokojnie radziłyby sobie w klasie okręgowej .

autor: ~rolka 2014-11-23 17:16:01

avatar Żart