Trener analizuje

• autor: KoszyceWielkie, 2014-10-20 15:58

W rozwinieciu - analiza spotkania z Alfą Siedliska przez trenera S. Sojde.

W meczu z Alfą nie byliśmy zdecydowanym faworytem, Alfa miała 9 punktów, tylko 4 mniej od nas. Tym bardziej że w Siedliskach nigdy nie było łatwo. Wyniku 1:7 nikt by nie wytypował. Graliśmy w tym meczu wszyscy bardzo dobrze, a kilku zawodników wręcz świetnie. Na pewno, wpływ na naszą grę miało boisko, które wreszcie miało normalne wymiary w przeciwieństwie do Czermnej. Było grząsko po opadach, ale można było grać skrzydłami, co robiliśmy. Tym razem prym w takiej grze wiódł Robert Bator, dla wtajemniczonych Ciapek. Wypracował niezwykle ważną pierwszą bramkę po rajdzie prawą stroną. Wykonał w meczu największą ilość sprintów z całej drużyny, chociaż przed meczem jak zwykle szukał drucików do kolana, a jak przebiegał wzdłuż linii, obok ławki rezerwowych to było słychać jak mu kości skrzypią. Zawsze twierdzi że wytrzyma cały mecz, ja jednak się obawiam że kiedyś się rozleci, ma już 40 lat a najczęściej jest najbardziej poniewieranym zawodnikiem na boisku. W Czermnej mu nie szło, ale teraz żona mu ugotowała dobry obiad i był nie do zatrzymania. Do tego, że linia obrony i bramkarz grają bezbłędnie już się przyzwyczaiłem i coraz mniej mnie to dziwi. Muszę też wspomnieć o Patryku Trzaskowskim,facet gra idealnie w kolejnym meczu, robi na boisku to co najlepsze w danej chwili, trzeba się zastawić to się zastawia, należy rozciągnąć grę to rozciąga, trzeba kiwnąć to kiwa, należy uderzyć to uderza, robi to o czym ja sobie sekundę wcześniej pomyślę, tak jakbym miał do niego jakiegoś pilota albo grał nim na PlayStation. Michał Mytnik to jest gość, przyszedł znikąd ma 17 lat a gra jak stary, wchodzi na 30 minut i robi tyle pozytywnego wiatru na boisku że aż się dziwię, a niewiele mnie dziwi, trzy karne, asysta jak z instrukcji dobrego piłkarza i premierowa bramka, może dlatego że mieszka w Koszycach obok Alfredo Di Stefano, a to zobowiązuje. Na koniec nie mogę nie zauważyć formy Dominika Body. Przyznaję, na początku jak do nas przyszedł nie byłem jakimś wielkim entuzjastą jego umiejętności, najważniejsze że chciał - myślałem sobie, będzie wchodził na zmęczonego przeciwnika, może w skali sezonu coś dobije do pustej bramki. A tu nagle, eksplozja !!!! 2,2,3 to liczby Dominika, bramka w Czermnej i wczorajsza na 3:0 to poezja futbolu, do tego wczoraj 2 asysty, czyli 5 punktów. Złapał luz, tak bardzo potrzebny w piłce nożnej, widać to niemal w każdej jego akcji. Jego odejścia z piłką na kilku metrach są imponujące i potwierdzają w pełni badania laboratoryjne przeprowadzone na początku sezonu.