Trener analizuje

• autor: KoszyceWielkie, 2014-10-06 16:13

W rozwinieciu - analiza ostatniego spotkania z KS Łękawica przez trenera S. Sojde i zdjęcia z meczu.

nowa-galeria-5876845.jpg nowa-galeria-5876846.jpg nowa-galeria-5876847.jpg

Wynik tego meczu jest porażający dla drużyny z ŁĘKAWICY. Jak ktoś nie był na meczu i przeczyta sobie suchy wynik to może stwierdzić że nasze zwycięstwo było niepodważalne.Tak jednak nie było.Nie jest to żadna kurtuazja ale uważam że Łękawica ma lepszych piłkarsko zawodników,ogranych na wyższym poziomie z lepszym CV,W naszej drużynie jest największa ilość zawodników z pośród wszystkich drużyn w naszej grupie, którzy wcześniej nie grali w piłkę na żadnym poziomie tzw.naturszczyków.Tym bardziej należy się cieszyć z takich wyników. Wczorajszy mecz był pierwszym naszym meczem, w którym żaden zawodnik nie popełnił większego błędu, a bramkarz i linia obrony grali praktycznie bezbłędnie. Jeden mecz może wyjść każdemu, ale taki Łukasz Kozioł już przez 270 minut gra idealnie i przyciąga do siebie piłkę jak magnes , Łukasz Bąk wywiązał się w stu procentach z założeń taktycznych, dzięki czemu najlepszy zawodnik Łękawicy nie strzelił nam bramki i nie zanotował asysty. W 14 minucie prowadziliśmy 3:0 po dwóch bramkach skreślonego przez niektórych Dominika Body i jednej Adriana Paska. Dziwnie to zabrzmi, ale to Łękawica miała więcej z gry i posiadała przewagę w środku pola, jednak urok tej gry polega na tym że liczą się bramki, po strzeleniu bramki na 1:3 jeszcze bardziej się to uwidoczniło. Druga połowa zaczęła się od ataków Łękawicy a kluczowym momentem meczu była interwencja Łukasza Kozioła, który wybił piłkę z pustej bramki, na tablicy świetlnej już migało 3:2, ale wróciło na 3:1, po chwili Paweł Sobarnia pokazał klasę i obronił w sytuacji sam na sam. Nie strzelili oni, strzeliliśmy my, tak to bywa najczęściej. Po najładniejszej akcji meczu na 4:1 podwyższył debiutujący w Koszycach, Kuba Kowalczyk. Ta bramka odebrała Łękawicy chęć do gry a ja dopiero po niej byłem pewny że wygramy ten mecz. Na 5:1 podwyższył niezawodny Tomek Cygan grający z kontuzją, miał najtrudniejszą sytuację był osaczony przez kilku zawodników a mimo to zdołał w trudnej sytuacji strzelić bramkę głową, gdzie on się tego nauczył,nie wiem.Szkoda, że po chwili dał się sprowokować i otrzymał zasłużoną czerwoną kartkę, będzie brakowało jego twardych wejść w kolejnych meczach. Na boisku nie było jednak widać że gramy w osłabieniu, paradoksalnie grając w 10 to my mieliśmy teraz większe posiadanie piłki, w dużej mierze była to zasługa Patryka Trzaskowskiego, który zaczął grać za dwóch, rządził w środkowej strefie boiska brał ciężar gry na siebie i był wszędzie gdzie był potrzebny w danej chwili. Wynik meczu ustalił Tomek Onak z rzutu karnego po faulu na Michale Mytniku, który po raz kolejny dał bardzo dobrą zmianę,zachował się w polu karnym jak stary wyjadacz, dobrą zmianę dał także w ostatnich minutach drugi debiutant Paweł Halski.