Podsumowanie sezonu 2013/14 przez trenera S. Sojdę

• autor: KoszyceWielkie, 2014-06-23 11:00

"Zakończył się sezon 2013/2014 w którym zajęliśmy 5 miejsce i zdobyliśmy 43 punkty,co uważam za bardzo dobry wynik biorąc pod uwagę potencjał wszystkich drużyn biorących udział w rozgrywkach naszej grupy.Oczywiście zawsze może być lepiej,mogliśmy zdobyć kilka punktów więcej.Wpływ na stratę punktów w kilku meczach na pewno miała stosunkowo wąska kadra zespołu,tylko w nielicznych meczach dysponowaliśmy pełną i mocną ławka rezerwowych.Może się mylę ale nie przypominam sobie meczu który przegraliśmy mając w rezerwie czterech zdrowych i wartościowych zawodników.W całym sezonie strzeliliśmy 67 bramek co także jest bardzo dobrym osiągnięciem.Chciałem abyśmy grali ofensywnie często ryzykownie i tak też się stało średnia ponad 3 bramki oraz to iż strzeliliśmy o 10 bramek więcej od zwycięzcy rozgrywek o tym świadczą.Cieszy fakt że praktycznie każdy zawodnik zdobywał bramki,a większość odnotowała swój najlepszy pod tym względem sezon i nawet Łukasz Bąk po paru sezonach i kilkudziesięciu meczach zdołał się w końcu w ostatnim meczu rozprawiczyć i mam nadzieje że będzie teraz jak i pozostali przeskakiwał na wyższe poziomy.Przyczyniły się do tego na pewno częste treningi strzeleckie które znacząco poprawiły czystość uderzenia u wszystkich bez wyjątku zawodników którzy w sierpniu podczas treningu większość czasu spędzali w Puszczy na poszukiwaniu piłki a w maju przeganiali pająki z zakamarków bramki a Puszce odwiedzali nieliczni i tylko na chwile . Jedynym cieniem na zakończony sezon kładzie się paskudna kontuzja Tomka Cygana i mniej dotkliwe Mateusza Chudzika,Patryka Trzaskowskiego,Pawła Kowalskiego,Łukasza Bąka i najbardziej sponiewieranego Dominika Body.Nie będę indywidualnie oceniał zawodników powiem tylko że każdy zagrał lepiej niż się tego spodziewałem .Chciałbym tylko wyróżnić nowych zawodników którzy bardzo dobrze się wkomponowali w drużynę , mam  na myśli Tomka Onaka,Adriana Paska,Dominika Bodę Tomka Cygana i Mateusza Chudzika oraz Pawła Sobarnię który stanął na wysokości zadania.Na koniec życzę wszystkim aby podnosili swój poziom sportowy i unikali kontuzji."