Koniec mażeń o A-klasie

• autor: KoszyceWielkie, 2014-05-05 09:52

Niestety, wczorajszy mecz pokazał że jeszcze nie jesteśmy gotowi do awansu do A-klasy. Porównując , dla przykładu, naszą drużyne z ekipą  z Lękawicy, widac gołym okiem czego brakuje nam do zespołów które walczą o awans. U nas mamy wąską kadre, jesteśmy zmuszeni zgłaszac do gry ludzi którzy nie trenują i stawiają sie na mecze co najwyzej z podejsciem „ ach,może bym dzisiaj zagrał ”. Odpowiedzialność za wynik i gre zespołu leży na barkach bardzo wąskiej grupy ludzi, i w razie nieobecnosci jednego-dwuch zawodników z tej grupy nie jestesmy w stanie nawiązac równej walki z drużynami z górnej częsci tabeli, wczorajszy mecz temu dowodem.

Zyjemy w takich czasach kiedy to sprowadzenie wartościowego piłkarza nie dając mu wzamian nic, jest praktycznie nierealne. I tutaj jedynym rozwiązaniem jest wychowanie własnej młodzieży poprzez drużyny juniorskie. Ale problem polega na tym, ze jestesmy chyba jedyną drużyna z naszej ligi, która nie ma grupy młodzieżowej, chociaż warunki i możliwości na organizacje i utworzenie drużyny juniorów mamy świetne. Brakuje jedynie chęci ludzi odpowiedzialnych za organizacje w klubie. I nie można pózniej, po słabszym meczu, odwracać sie od piłkarzy i machać rękoma na ludzi którzy próbują zrobić coś z niczego.  Wracając do porównania, w KS Lękawica nie było na boisku ludzi przypadkowych, na każdej pozycji mieli sprawnego i ogranego zawodnika, a do tego 5-6 chłopaków w wieku 18-20 lat na ławce rezerwowych. Jak jest u nas, juz pisałem o tym wyżej. Wczorajszy mecz pokazal też jak sie rózni zainteresowanie kibiców swoim klubem. Większoscią obecnych na meczu byli kibice z Lękawicy. Czemu tak jest? Oczywiscie że można zaciągac kibiców na mecze darmowymi kiełbaskami, rozklejaniem afisz, opowiadaniem że mamy fajna drużyne i td Ale zaangażowanie 1-2 osób nie wystarczy, tu potrzebna jest współpraca  całej grupy ludzi związanych z klubem.  Niestety, tego nie mamy.
Kolejny mecz juz w sobote, z Alfą Siedliska. Już nie musimy wygrywac, ale wciąż możemy. Dla siebie, dla przyjemnosci. Głowa do góry, chłopaki!

Skład KS Koszyce:

P. Sobarnia, Ł. Bąk,  T. Onak,  D. Stary, M. Zych, D. Boda, T. Cygan, R. Bator, R. Kukla, A. Pasek, A. Melchanka

Na zmiany wchodzili:

M. Chudzik, D. Mis, D. Jaje, D. Tokarz