Wywiad z trenerem

• autor: KoszyceWielkie, 2014-04-01 16:18

Wywiad z trenerem KS Koszyce Wielkie.

Trenerze, prosze podzielić sie wrazeniami po debiutanckiej rundzie w roli trenera drużyny seniorów.

Po pierwszym treningu  pomyślałem sobie że jak się nic nie zmieni to przegramy pierwsze 3 mecze a ja podziękuje za współpracę po 30 dniach.Nie liczyłem na wielkie zdobycze punktowe,chciałem żeby przynajmniej treningi były przyjemne.

Czy czegoś zabraklo żeby pokuśić sie o lepszy rezultat? A może ten dorobek punktowy jest szczytem mażen i na więcej nie bylo nas po prostu stać?

Zawsze może być lepiej ale ja widząc stan osobowy na pierwszym treningu i wiedząc co mówią tzw. fachowcy od futbolu na temat naszej drużyny to 14 punktów i 7 miejsce wziąłbym w ciemno a tymczasem mamy 22 punkty.

Najwiekszą niespodzianką, w sensie pozytywnym, w rundzie jesiennej było...

Remis w Rzepienniku biorąc pod uwagę okoliczności oraz zwycięstwo po bardzo dobrym meczu na boisku niepokonanego lidera w Lubaszowej .

Największym rozczarowaniem?

Pechowy remis w Siemiechowie który rozdawał punkty całej czołówce a nam zabrał 2.

Okres przygotowawczy drużyna przepracowała w miare dobrze, czemu świadczą dobre wyniki w sparingach. Zgadza sie trener z tym?

Zgadzam się , szczególnie zadowolony jestem z frekwencji na orliku gdzie zawsze było obecnych kilkunastu zawodników , przez co nikt nie przytył a niektórzy nawet schudli [haha].

Czy podejscie zawodników do zajęc  treningowych jest odpowiednie do klasy rozgrywek w ktęrej bierze udział nasza drużyna? Czy jest coś co mozna było by poprawić?

Ci co trenują robią to z pełnym zaangażowaniem , jednocześnie zdaję sobie sprawę z tego ,że jesteśmy drużyną amatorską i nie możemy przesadzać z intensywnością na treningach.

Czy możemy, albo muśimy, myślieć o awansie do A-klasy już w tym sezonie? Jakie są oczekiwania przed rundą wiosenną?

Znając aspirację przeciwników , i ich kadry nasz awans byłby wielką niespodzianką dla środowiska piłkarskiego. A ktoś kto by przed sezonem postawił u bukmacherów na nasz awans,uchodziłby za frajera.Jednak wszystko jest w nogach zawodników , ja natomiast byłbym bardzo zadowolony gdybyśmy zdobyli więcej punktów niż w rundzie jesiennej a co to da,zobaczymy , bardzo istotne będą wyniki pozostałych drużyn z czołówki w meczach bezpośrednich.

Kto jest faworytem w walce o awans?

KS Radlna

Czym można wytłumaczyc tak dobrą atmosfere w szatni? Pytam, bo w przeszlośći czasem tego brakowało..

Atmosfera jest najważniejsza tego  chyba nikt nie kwestionuje , na treningu tak samo jak w pracy czy szkole a trening to przecież praca z tym że dla wielu przyjemna.A to jaka jest atmosfera zależy od ludzi , u nas w drużynie nikt nie gwiazdorzy i nie obraża się np. żę jest rezerwowym , każdy zna się na żartach od najmłodszego do najstarszego.Nie ma złośliwych fauli na treningach .

Jakie są osobiste życzenia trenera przed restartem ligi?

Chciałbym żeby omijały nas kontuzje i wszyscy zawodnicy w zdrowiu zakończyli sezon a każdy zawodnik zanotował progres i grał o kilka procent lepiej.

Jutro derbowy mecz z Victorią z Koszyc Małych. Czy to jest dla trenera mecz szczególny?

Derbowy sparing ma dla mnie takie samo znaczenie jak sparing z Ładną czy Błękitnymi traktuje go jako solidną jednostkę treningową z wyżej notowanym rywalem, mnie nikt nie zaskoczy bo ja już wiem na co każdego z naszych zawodników stać . Zdziwić się mogą niektórzy zawodnicy jak się przekonają , że niewiele im brakuje aby wskoczyć na wyższy poziom.Najważniejsze jest jednak to aby zarówno  nas jak i zawodników z  Koszyc Małych ominęły kontuzje w tym meczu.A może w przyszłości takie sparingi staną się cykliczne.

Dziekuję za rozmowe i życze powodzenia!